Şenol Güneş: Şampiyonluk özlemini biliyorum

Şenol Güneş: Şampiyonluk özlemini biliyorum
Şenol Güneş: Şampiyonluk özlemini biliyorum
Beşiktaş Kulübü, tecrübeli teknik direktör Şenol Güneş ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı. Tecrübeli çalıştırıcı, "Şampiyonluk özlemini biliyorum. O heyecan bende var. Aynı heyecanı oyuncularımdan da bekliyorum" dedi.

İSTANBUL - BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen ve kulüp başkanı Fikret Orman ile ikinci başkan Ahmet Nur Çebi'nin de katıldığı törende, Şenol Güneş kendisini 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 3 yıllığına siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Törende konuşan Fikret Orman, siyah-beyazlı kulüpte sorunların çözümünde sona doğru yaklaştıklarını belirterek, "Stadın artık sonuna doğru geldik. Kamp tesislerine önemli yatırımlar yapıyoruz. Mali olarak artık geçmişle alakalı işlerimizi çözüp, önümüze bakacağımız bir döneme geldik. Artık en önemli şey stadımıza dönerken, başarılara koşmak istiyoruz" dedi.

Teknik direktörlük konumunun kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Orman, şunları kaydetti:
"Futbolun patronunu seçtiğimiz için aramızda çok istişare ettik. Şenol hocam çok önemli bir teknik adam. Her şeyden evvel çok önemli bir spor insanı. Dürüst, namuslu, çalışkan ve çok önemli meziyetleri olan bir spor insanı. Esasında ilk geldiğimiz sene de aklımızdan geçmişti ama nasip bugüneymiş. Biz çok mutluyuz. Çok önemli işler yapacağımıza inanıyoruz. Çok güvendiğimiz, onun da kendine çok güvendiği bir teknik direktörümüz var. Bütün camiamıza, Beşiktaşlılara ve taraftarına hayırlı uğurlu olsun. Önümüzde hem bizim açımızdan hem de Şenol hoca açısından önemli bir 3 ay var. Bu süre içinde stadımızı bitirip, buradaki kamp tesislerimizin yenilemesini yapıp, takımla ilgili eksikliklerimizi tamamlayarak yeni sezona hazır gireceğiz."

Beşiktaş Kulübü yönetimi ve camia olarak Şenol Güneş'in arkasında olacaklarını anlatan Orman, "Allah mahcup etmesin, hayırlara vesile olsun. Şenol hocam, Beşiktaş'ı severek, isteyerek ve hiç tereddüt etmeden bizimle beraber çalıştığı için çok mutluyuz. Kendisini de tekrar hayırlı olsun" diye konuştu.

Ahmet Nur Çebi de anlaşmanın iki taraf için hayırlı olmasını dileyerek, "Hedefimiz tabii ki şampiyon olmak ve kupaları kaldırmak. Hocamızın bu konu da bize katkı vereceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

GÜNEŞ: BEŞİKTAŞ'I İYİ SONUÇLARA ULAŞTIRMAK İSTİYORUZ

Şenol Güneş, Beşiktaş'ın yaşadığı bütün sıkıntıları aşacak güçte olduğunu vurgulayarak, "Sevgi saygı içerisinde, kurallara bağlı olarak bugünkü büyük Beşiktaş'ı iyi sonuçlara ulaştırmak istiyoruz" dedi.

Beşiktaş'ın son iki sezonda yeni bir yapılanmaya gittiğini anlatan Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Hem ekonomik dengeleri düzeltmek, hem tesisini yapmak, hem kadro oluşturmak, hem de yarışmak durumundaydı. Bunu da bütün zorluklara rağmen iyi yapmaya çalıştı. Başarılı olduğunu da düşünüyorum. Kadroya baktığımız zaman iyi sonuçlar da aldı, iyi oyunlar da oynadı. Geçen sezon Avrupa'da başarılı olduğunu düşünüyorum. Ligde son anda şampiyonluğu kaybetti. Yetenekli bir kadro var. Giden hocanın da başarılı olduğunu düşünüyorum. Ona da teşekkür etmek gerekiyor. Onların bıraktığı yerden, daha iyisini yapmak için buradayız. Özellikle şampiyonluk özlemini biliyorum. O heyecan bende var. Aynı heyecanı oyuncularımdan da bekliyorum."

Şenol Güneş, siyah-beyazlı taraftarlara da seslenerek, konuşmasına şöyle devam etti:
"Doğru düşünceleri sahiplenip hayata geçiren, oyuncuları sevgiyle kucaklayan, üzüldükleri zaman destek olup onları toparlayan, sevindiği zaman abartmayan, başarı için daha da motive eden bir taraftar olması istiyorum ki o var zaten. Anlayış olarak çok güçlü bir taraftar var. Çarşı grubunu biliyorum, sahadaki olumlu etkisini biliyorum. İnşallah oynayacağımız oyun ve alacağımız sonuçlarla bunu daha da ön plana çıkartırız. Belki çok gürültü çıkartmadılar ama mütevazi olarak dik duran, sevimli bir taraftarımız var. Hep yanımızda olsunlar istiyorum."

Beşiktaş için bütün birikimlerini ortaya koyacağını dile getiren Güneş, "Buraya geldiğimde her şeyimi ortaya koyacağım. Tabii birikimlerim var. Eksiklerim de olacaktır. Siz de eleştiri yapacaksınız. Bu da sizin hakkınız. Bizim doğru yapmamız için ayna tutmanız gerekiyor. Ancak lütfen yıkmayın, yapıcı olun. Sizi de dinleyeceğiz. Ortak bir iş yapıyoruz. Sizin de mesleğiniz, benim de mesleğim çok önemli. Size duyarsız kalmayacağımı bilmenizi istiyorum. İlkeli, prensipli, güzel bir Beşiktaş olması için elimden gelen gayreti göstereceğim" ifadelerini kullandı. (AA)