Şenol Güneş'in hedefi final

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Türkiye'nin uluslararası başarılara öncü olmaya devam edeceğini belirterek...

İSTANBUL - Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Türkiye'nin uluslararası başarılara öncü olmaya devam edeceğini belirterek,
"Misyonumuz devam ediyor. Grupta ilk sırayı alıp, Portekiz'e gitmek, daha sonra da finalde olmak istiyoruz" ddiye konuştu.
Slovakya maçının çok daha önemli olduğunu vurgulayan Güneş, rakiplerinin grupta 6 puanla kendilerinin hemen ardından geldiğini, iyi futbolculardan kurulu bir takım olduğunu vurgulayarak, "Rakibimizden üstünüz ancak bu üstünlüğü sahaya yansıtmak zorundayız. Çek maçından dersler çıkardık. Zaten o maçtaki gibi oynarsak kazanamayız. Oyuncularımdan daha iyi performans bekliyorum" dedi. Tecrübeli çalıştırıcı kadroya çağırdığı Beşiktaşlı Sergen'den aynı başarıyı milli takımda da göstermesini beklediğini sözlerine ekledi.
Metin Oktay Tesisleri'nde bir çalışma yapan Milliler, cumartesi günü deplasmanda karşılaşacağı Slovakya maçı için bugün Avusturya'nın başkenti Viyana'ya gidecek ve burada kamp yapacak. Milliler, Makedonya'yla da 11 Haziran Çarşamba günü İnönü Stadı'nda karşılaşacak. Milli Takım ardından 18 Haziran Fransa'da başlayacak FIFA Konfederasyon Kupası için tekrar toplanacak. (Spor Servisi)