Şenol Güneş'in korkusu yok

Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, İngiltere'den çekinmediklerini söyledi. Tecrübeli çalıştırıcı, maçın kazanmaları durumda Portekiz yolunda çok önemli bir avantaj elde edeceklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

SUNDERLAND - Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, İngiltere'den çekinmediklerini söyledi. Tecrübeli çalıştırıcı, maçın kazanmaları durumda Portekiz yolunda çok önemli bir avantaj elde edeceklerini vurgulayarak, şöyle konuştu: "İngiltere'de çok iyi bir kamp dönemi geçirdik. Bu süre içersinde bu zorlu maça çok iyi hazırlandık. Geçmişte alınan başarısız sonuçlar artık geride kaldı. Bunu futbolcularıma da anlattım. Artık sadece geleceği düşünüyoruz. Sonuç ne olursa olsun, gruptaki şansımız devam eder. Ancak galibiyeti alacak gücümüz var, buna da inanıyoruz."
Eriksson: Kazanmamız lazım
Ada medyasının Liechtenstein maçındaki taktiğiyle eleştiri yağmuruna tuttuğu İngiltere Milli Takım Teknik Direktörü Sven Göran Eriksson ise, grubun en zorlu mücadelesine çıktıklarını söyledi. İsveçli teknik adam, "Kötü bir sonuç almamız durumunda, gruptan birinci olarak çıkma şansımız zora girer. Türkiye'yi yenmekten başka şansımız yok" dedi. "Önümüzde, Türkiye ile oynayacağımız rövanş da dahil, daha çok maç var. Ama bu maçı kazanmak hayatımızı kolaylaştırır. Bu mücadele final havasında geçecek" yorumunu yapan Eriksson, basındaki eleştirilere karşın, oyuncularıyla ilişkilerinin gayet iyi olduğunu ve onları motive etmek konusunda bir sıkıntı yaşamadığını belirtti.
Owen da, Türkiye'nin organize takım olduğuna işaret ederek, "Dünya Kupası'ndaki performanslarıyla bunu kanıtladılar. İşimiz zor" dedi.
(Spor Servisi)