Şenol Güneş'in vazgeçilmez ikilisi

Şenol Güneş'in vazgeçilmez ikilisi
Şenol Güneş'in vazgeçilmez ikilisi
100. yıl şampiyonluğundan bu yana defansın göbeğinde aradığı ikiliyi bir türlü bulamayan siyah beyazlılar, stoper bölgesinde bu kez istikrarı yakalamak üzere.

İSTANBUL - Beşiktaş 'ta Ersan Adem Gülüm ve Luiz Rhodolfo, bu sezon oynanan tüm maçlarda görev aldılar. Takımdaki 4 stoper arasından formayı daha ilk maçta kapan Ersan ve Rhodolfo, her geçen gün birbirlerine olan uyumlarının artmasıyla beraber defansın sigortası olma yolunda hızla ilerliyor.

Süper ligin ilk sekiz haftasındaki karşılaşmaların tamamında yer alan Ersan ve Rhodolfo UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan 2 karşılaşmada da Şenol hocanın stoperde tercih ettiği ikili oldu.

100. yıldan bu yana geçen 12 sezon içinde hep Zago-Ronaldo ikilisi gibi birbiri ile uyumlu ve sert bir ikili arayan Beşiktaş camiası ise bu uyumlarını sürdürmeleri ve daha da ileri taşımaları halinde yıllardır aradıkları stoper ikilisinin Ersan ve Rhodolfo olabileceğini şimdiden düşünmeye başladı bile.

Teknik direktör Şenol Güneş, Brezilya'da oynadığı sezonlarda toplam 26 golü bulunan ve bunların tamamına yakınını duran toplardan atan Rhodolfo'nun korner ve serbest vuruşlarda rakibi daha fazla zorlayıp skora katkı yapmasını bekliyor.

Aynı düşünceyi Ersan için de paylaşan tecrübeli hoca, her iki oyuncuya, duran toplarda daha da aktif olup gol atmalarının önemini vurguluyor. Ali DANAŞ (DHA)