Şenol Güneş'ten Quaresma açıklaması

Şenol Güneş'ten Quaresma açıklaması
Şenol Güneş'ten Quaresma açıklaması
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Almanya'da düzenlediği basın toplantısında, transferler çalışmaları hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş, Almanya kampında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Takımın son durumu hakkında bilgi veren tecrübeli teknik adam, transfer çalışmalarıyla ilgili de konuştu.

Siyah-beyazlı hocanın açıklamaları şöyle:
"1 Temmuz'da sezonu açtık. Birinci kamp döneminde kuvvetlenme ve takım olgusu üzerine çalışacağız. Ligde ve UEFA'da en iyisi olabilmek için çalışacağız. Bu sene geçen yıldan daha iyi sonuçlar alabilmek için çalışacağız. Fair-Play duygusunu ön planda tutmak istiyoruz. Beşiktaş şampiyon takım. Bizim hedeflerimizde şampiyonluk olacak. Herkes tarafından beğenilen bir takım ortaya koymak istiyoruz. Bütün bunları yaparken ilkeli ve prensipli yapmaya çalışacağız. Rakiplerimiz ile yarışAcağız. Asıl yarış kendimiz ile olacak. Kendimizi aşmak istiyoruz. İyi rakipler bizi geliştirir. Beşiktaş'ın her oyuncusu değerlidir. Futbol oynamayı arzulayan yetenekli ve karakterli bir takımım var. Her maça kazanmak için çıkacağız ve pes etmeyi düşünmeyeceğiz. Kendimle ilgili adil olacağım, oyuncularımı dinleyip, onlara hak ettiği değerleri vereceğim. Futbol basit bir oyundur. Zorlaştırmaya gerek yok. Ben olgusu sadece görev için kullanılacak. Biz diyeceğiz. Tesadüfen sonuçlar almak istemiyoruz. Oturmuş bir oyun kalitesini ortaya koyacağız. Sahanın sınırları içerisinde kalacağız, yaratıcılığımız özgür olacak. Dürüst, paylaşımcı olacağız. Kurumlara, camialara saygı göstereceğiz ve aynı saygıyı da görmek istiyoruz. Başarıyı getirecek cevher içimizde var ve bunu ortaya koymak istiyoruz. Başarı ile gelen arkadaşlık istiyorum. Taraftarlarımız ile birlikte olmak istiyoruz. Ne için burada olduğumu biliyorum. Geçmişe değil geleceğe bakarak savaşacağız."

"3 FUTBOLCU İLE SON AŞAMAYA GELDİK"

"Elimdeki kalecileri değerlendirmek istiyorum. Ersan, son anda geri döndü. Atınç, kulüp kaynak açısından aramızdan ayrıldı. Bir tane mutlaka iyi bir stoper alınmalı. 3 tane oyuncu ile son aşamadayız. İlk bitmesi gereken stoperdi, hatta bu kampa katılmasını bekliyorduk, olmadı. Defansın sağ bölgesine bir oyuncu aldık. Stoper bölgesinde bir sıkıntı var. İki stoper bile alabiliriz. " dedi.

"DEMBA BA'NIN ADI ALTINDA EZİLMEYECEK FORVET"

"Demba Ba başarılı bir sezon geçirdi. Golcü bir oyuncu olarak Beşiktaş camiası tarafından sevildi. Forvet alırken hata yapmak istemiyoruz. O yüzden en iyisi olsun istiyoruz. Demba Ba'nın yerine onun isminin altında ezilmeyecek iyi bir forvet oyuncusu transfer etmek istiyoruz. Orta sahası ile bağlantısı olan, kafa hakimiyeti olan bir forvet istiyorum."

"VELİ KAVLAK'IN SAKATLIĞINA BAKACAĞIZ"

"Veli ameliyat oldu. Beklenen sonuç alınamadı. Sonuçlansın diye 20 Temmuz'a kadar izin verdik. Bu süre biraz gecikebilir. Dönmezse sıkıntı olabilir. Kadro yapılanmasında iyi bir Veli takıma katkı yapabilir. Atiba'nın da ufak bir sakatlığı var. Umarım düzelir. Biz içimizden oyuncu çıkaracağız, eğer yetmezse adam bakacağız.

Ben yapmam gerekeni yapıyorum. Önemli olan oyuncunun alabilmesidir. Futbolcuya öğretilmesi gereken mutlaka bir şey vardır. Futbol adına aç, karakterli ve yeteneki futbolcular gözüküyor. Burada kalmamalıyız. Takım olgusuna gideceğiz. Beşiktaş'ın geçen sene iyi maçları da var. Süreklilik olması lazım. Zihinsel, fiziksel olarak devamlılık gerektiriyor. Bunları düzeltmek için elimizden geleni yapacağız. Olacağını düşünüyorum. Şampiyonluk önemlidir. Her takım ister. 18 takımın potansiyeli vardır ama 5 takımın daha fazla şansı vardır. Her oyuncumuz Türkiye 'nin en iyisi benim demek zorunda. Demezse boşa çalışmış oluruz. Arda'nın Barcelona'da oynayacağını bilebilir miydik? En alttan başladı. Bunlar doğaldır. Önemli olan hakkını verebilmek."

Genel yapı itibariyle hücum oynayacağız. Hücum yaptığımız zaman savunmayı da düşüneceğiz. Görüş farklılığı konusunda oyuncularımız ile sezon başında sıkıntılar yaşayabiliriz. Rakiplerin güçlü olması bizim daha fazla çalışmamızı sağlayabilir. Çok fazla oyuncular alınması onların takdiridir. Saygı duyuyoruz. Biz de onlar da en iyi oyuncuları ile sahaya çıkacağız." Siz yıldız diyorsunuz. Yıldız, güneş... Bunlar gezegende bulunan şeyler. Her pahalı futbolcu yıldız değildir"

GÖKHAN, SOSA VE TOLGAY AYRILACAK MI?

"Gökhan Töre, Jose Sosa ve Tolgay Arslan'ı göndermek şu anda gündemimizde yok. Ancak duruma göre Franco ve Milosevic verilebilir. Ersan Gülüm'ü yeni transfer sayabilirsiniz. Çin'e gidiyordu, geri geldi. Saçı başı da değişti, samuray oldu."

QUARESMA AÇIKLAMASI

Basın mensuplarının Beşiktaş'ın eski futbolcusu Ricardo Quaresma ile ilgili yönelttiği soruya Şenol Güneş, "Gündemimizde Quaresma hiç olmadı. Hala da yok" cevabını verdi.

STAT NE ZAMAN BİTECEK?

İnşaatı devam eden Vodafone Arena ile ilgili olarak ise tecrübeli çalıştırıcı, "Statla ilgili Başakşehir ile ilgili görüşmeler sürüyor. 4 maç dediler. 'Ekim ayının ortası ya da sonu stat biter' dediler" dedi.