Serbestçiler iyi başladı

ABD'de düzenlenen 37. Dünya Büyükler Serbest Güreş Şampiyonası'nda Türk sporculardan Ramazan Demir ve Tevfik Odabaşı...

NEW YORK - ABD'de düzenlenen 37. Dünya Büyükler Serbest Güreş Şampiyonası'nda Türk sporculardan Ramazan Demir ve Tevfik Odabaşı, gruplarında yaptıkları ikinci maçlarını da kazanarak ikinci tura yükselmeyi
başardılar. Şampiyonada, grubundaki ilk maçında Macar sporcuyu yenen 55 kiloda Ramazan Demir, Alman Vasilij Zeiher karşısında da 3-2 galip geldi ve tur atladı. 60 kiloda Tevfik Odabaşı da Alman güreşciyi yendikten sonra, Perulu Jose Paico Morales karşısında teknik üstünlükle 10-0 galip geldi ve ikinci tura çıktı.
Bayanların şansı azaldı
Türk Milli Takımı'ndan 84 kiloda Gökhan Yavaşer, gruptaki ilk maçında Ukraynalı Alik Muzayev'i 3-2 yenerken, 120 kiloda Recep Kara da, İsviçreli Mirco Silian'ın sakatlanarak müsabakayı terk etmesiyle galip geldi. Bu iki sporcu bugün gruplarındaki ikinci karşılaşmalarını da kazanarak tur atlamak için mücadele edecekler. 66 kiloda Ömer Çubukçu, 74 kiloda Hakkı Ceylan ve 96 kiloda Hakan Koç ise gruplarında yaptıkları ilk müsabakaları kaybederek tur şanslarını büyük ölçüde yitirdiler.
Bayanlarda ise gruplarındaki ilk maçlarını kaybeden 63 kiloda Safiye Eroğlu, 72 kiloda Zarife Yıldırım ve 55 kiloda Zeynep Yıldırım da tur şanslarını zora soktular. 11 Eylül 2001'de terör saldırıları nedeniyle ertelendikten sonra bu yıl New York'a alınan şampiyona, ABD'li güreşçilerin
üstünlüğü ile geçiyor. ABD'li bay ve bayan sporcular, ev sahibi olmanın yanısıra denizaşırı seyahat etmemenin avantajını da kullandıklarını ifade ederek, önlerine gelen rakipleri yenerek turnuvaya devam ediyorlar. (Spor Servisi)