Serbestçilerin hedefi Atina

Serbest Güreş Milli Takım Başantrenörü İsmail Nizamoğlu, ABD'deki turnuvanın üzerlerindeki doping lekesini silmek için iyi bir fırsat olacağını söyledi.

NEW YORK - Serbest Güreş Milli Takım Başantrenörü İsmail Nizamoğlu, ABD'deki turnuvanın üzerlerindeki doping lekesini silmek için iyi bir fırsat olacağını söyledi. Geçen yıl İran'daki şampiyonada mücadele eden takımın tamamen değiştiğini vurgulayan Nizamoğlu, "Harun Doğan ile Ahmet Gülhan Tahran'daki şampiyonada yaptığı doping prestijimizi
olumsuz etkiledi. Biz de çok yıprandık. New York'ta onurumuzu kurtarmak için mücadele edeceğiz" diye konuştu. Doping konusunda güreşçileri sorumlu tutan Nizamoğlu şöyle devam etti: "Elbette bizim hatamız da olmuştur. Kampımızda uzun süre bunun etkisini üzerimizden atmaya çalıştık. Artık yepyeni bir takımla silbaştan yapmak istiyoruz. Zaten serbest güreşin de silkinip, kendisine gelmesinin zamanı geldi."
Takımın durumunu da değerlendiren Nizamoğlu, "Bazı sıkletlerde sakatlık sorunumuz var. Bazılarında da sporcuların güreşi bırakması nedeniyle zorunlu değişiklik yaptık. Aslında böyle değişimi biz de istemiyorduk. Ama yapacak bir şey yok" dedi. Avrupa Şampiyonası'nda takım halinde ikinci olduklarını anımsatan Nizamoğlu sözlerini şöyle noktaladı: "ABD'deki hedefimiz de takım halinde ilk üçe girmek. Madalya konusunda ise kesin bir şey söyleyemeyiz. Ancak birinci hedefimiz olimpiyat vizesi almak." New York'ta bugün başlayacak şampiyonada dördü bayan olmak üzere 11 güreşçi mücadele edecek. (Spor Servisi)