Serbestler ama yasak geldi

Serbestler ama yasak geldi
Serbestler ama yasak geldi
Beşiktaş-Galatasaray derbisinde çıkan olaylar nedeniyle 67 kişi gözaltına alınırken, şüphelilerin hepsi savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Soner HASIRCIOĞLU / İSTANBUL (DHA) - Spor Toto Süper Lig'in 5'inci haftasında Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan Beşiktaş - Galatasaray derbisinde, siyah beyazlı taraftarların sahaya girmesi sonucu çıkan olaylardan dolayı 12'si çocuk toplam 67 kişi gözaltına alındı.

Büyük ihmaller zinciri


BİR YIL CEZA STATLARA GİREMEYECEKLER

Başakşehir Polis Merkezi'ne götürülerek ifadeleri alınan şüpheliler, işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Serbest bırakılan kişiler için yasa gereği 1 yıl statlara giriş yasağı getirildiği öğrenildi.

"ATLAMAK ZORUNDA KALDIK"

Polis merkezinin önünde gözaltına alınan arkadaşını bekleyen bir Beşiktaş taraftarı, olayı şöyle anlattı:
"Beşiktaş tribünlerinde 100-150 kişilik bir grup vardı. Zaten gerginlik yaratmaya çalışan bir gruptu. Onlar son dakikada ortamın gerilmesiyle birlikte sahaya girdiler. Onlar sahaya girince taraftarlar onlara tepki göstermeye başladı. Bununla birlikte olaylar peşi sıra gelmeye başladı zaten. Bu olayı gerçek Beşiktaş taraftarının yaptığını düşünmüyorum."

Gözaltına alınan bir Beşiktaş taraftarı ise "Her zamanki gibi hakemler isyan ettirdi bizi. Yapacak bir şey yok. Sahaya atlamak zorunda kaldık. Atladık" dedi.

Hakan Şükür: Yaşananların sebebi...

Ünal Aysal'dan teşekkür