Sercan: Terim beni iyi bilir

Sercan: Terim beni iyi bilir
Sercan: Terim beni iyi bilir
Galatasaray'dan Balıkesirspor'a kiralanan Sercan Yıldırım, iyi bir çıkış yakalamayı ve Milli Takım formasını yeniden giymeyi hedeflediğini söyledi.

Balıkesirspor'da kiralık oynayacak Sercan Yıldırım, yeni bir sayfa açtığını belirterek, " Futbol adına kendime güzel bir yol çizmek istiyorum. Bu yeni sayfanın hem kendim hem de Balıkesirspor adına hayırlı olmasını diliyorum. İyi bir çıkış yakalamak istiyorum. Şu anda her şey iyi gidiyor. İnşallah çok daha iyi olacak" dedi.

Bursaspor'un şampiyonluğunun ardından Galatasaray ve Şanlıurfaspor'a gitmesinden sonra iniş-çıkışlar yaşadığını anlatan Sercan, şöyle devam etti:
"Kilo problemim oldu, yaşadığım sıkıntılı günlerde eleştiriler aldım. Her şey geride kaldı. Şimdi, Bursaspor'un şampiyon olduğu dönemdeki Sercan'dan daha iyi bir vücuda sahibim. Kendimi çok hazır hissediyorum. Tatil yapmadan iyi bir çalışma dönemi geçirip, 8 kilo verdim. Yazın tatile gitmedim, sürekli çalıştım. Hocalarımızdan aldığımız izlenimler çok iyi. Teknik direktörümüz İsmail Ertekin ve antrenörlerimizin bize desteği büyük. Sanki 40 yıldır tanışıklığımız ve beraber çalışmışlığımız var gibi inanılmaz bir ortam içindeyiz."

Forvet oyuncusu, Balıkesirspor'a faydalı olmak için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağını belirterek, "Sonuçta öz güvenim geldiği sürece iyi performans sergileyeceğime, takıma faydalı olacağıma inanan biriyim. Hazır olduğumda gol ve gollerin geleceğini düşünüyorum. Şu anda da hazırım" ifadesini kullandı.

MİLLİ TAKIM HAYALİ

İyi bir performans sergilediğinde A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in dikkatini çekeceğine inandığını vurgulayan Sercan, şunları kaydetti:
"Fatih hoca beni yakından tanıyan, futbolumu, oyunumu bilen birisi. O da eminim ki, kuvvetli olduğumda neler yapabileceğime inanan birisi. Bu konuda hem şanslı olduğumu düşünüyorum hem de kendimden ümitliyim. İyi bir performans sergileyeceğime ve tekrar Milli Takım'a gideceğime inanıyorum. İnşallah Milli Takım hayalimi tekrar gerçekleştiririm."

Balıkesirspor'un iyi oyunculardan kurulu iddialı bir takım olduğunu dile getiren Sercan, arkadaşlık ve sağlanan uyumun başarıyı getireceğini söyledi. Bu yıl futbolcular olarak lig ve kupada hedefler belirlediklerini ifade eden Sercan, "Üst sıraları zorlayacak bir takım kuruldu. Biz de bunu sağlamak adına buradayız. Balıkesirspor, artık alt liglerde değil sürekli Süper Lig'de mücadele eden takım olmalı. Bu savaşın içinde biz de yer alacağız. Bu başarı sağlanırsa ben de tekrar eski günlerime kavuşmuş olacağım" diye konuştu.