Serdar: Buraya oynamaya geldim

Serdar: Buraya oynamaya geldim
Serdar: Buraya oynamaya geldim
Beşiktaş'ın Gaziantepspor'dan transfer ettiği Serdar Kurtuluş, Avusturya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Övünç ÖZDEM / LİENZ (DHA) - Sabah yapılan antrenman sonrası açıklamalarda bulunan Serdar Kurtuluş, siyah-beyazlı takımdan gönderildiği dönemde çok üzüldüğü belirterek, "Umarım transferim Beşiktaş ve Gaziantepspor için hayırlı olur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 2006-2009 yılları arasında Beşiktaş'ta oynamıştım. 2009'da ayrıldığımda çok üzülmüştüm, ama kimseye bir kırgınlığım olmamıştı. Hayatımın en güzel günlerini Beşiktaş'ta yaşamıştım. Genç yaşta giydiğim siyah-beyazlı forma ile şampiyonluk yaşadım. Daha sonra 4 sezon Gaziantepspor forması giydim. İstikrarlı ve olumlu bir form grafiği yakalayarak yeniden A Milli Takım'a çağırıldım. Sonuç olarak tekrar Beşiktaş'tayım ve çok mutluyum. Formayı hakkıyla terletmek istiyorum. Ben buraya oynamaya geldim. Kendime güveniyorum. Takıma dün katıldım, ama yabancılık çektiğimi söyleyemem. Daha önce beraber oynadığım ve milli takımda birlikte yer aldığımız arkadaşlarımız var. Umarım lig başlayana kadar hazır duruma geliriz" dedi.

Holosko ve Sezer'in son durumu


Beşiktaş'ta şu anda sağ bek pozisyonunda boşluk olduğunu ama görev verilmesi halinde orta sahada da oynayabileceğini vurgulayan Serdar, "Gaziantepspor'da orta saha ve sağ bek pozisyonunda forma giydim. Orada da sağ bek pozisyonunda eksiklik vardı ve çoğu zaman sağ bekte görev aldım. Beşiktaş'ta şu anda şağ bek pozisyonunda alternatif yok. Beni sağ bek için transfer ettiler. Ben birçok mevkide görev yapabiliyorum. Beşiktaş'ta da elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım" şeklinde konuştu.

Serdar Kurtuluş, Gaziantepspor'da geçirdiği 4 yılın kendisine çok şey kattığının altını çizerek, "Çok genç yaşta Beşiktaş'a transfer olmuştum ve bir çok tecrübe kazanmıştım. Ancak futbolun içinde her şey var. Gaziantep'de geçirdiğim 4 yıl da bana çok şey kattı. Bulunduğunuz yerin kıymetini bilmeniz gerekiyor. Artık daha fazla sorumluluk alan biriyim. Hem saha içinde, hem sana dışında daha fazla sorumluluk alıyorum" ifadelerini kullandı.

Anıtlar Kurulu'ndan İnönü Stadı'nda inceleme


Beşiktaş'a uzun yıllar hizmet etmek istediğini belirten milli futbolcu, "Gönül ister ki Beşiktaş'a 10 yıl hizmet edeyim. İlk geldiğimde de söylemiştim ama olmadı. Beşiktaş ile 3 yıl kontrat imzaladım. Sözleşmem bittiğinde de benimle devem etmek isterlerse futbol hayatımın sonuna kadar burada kalabilirim. Geçmişte benim de hatalarım olmuştur. Ben bir çok dersler çıkardım" dedi.

İnönü Stadı'nın atmosferini özlediğini söyleyen başarılı oyuncu, sözlerine şöyle tamamladı:
"Hedefi olan bir takımda oynamak her zaman daha iyidir. Gaziantepspor'da da hedefimiz vardı, ama Beşiktaş gibi sürekli şampiyonluğa oynayan bir takımda yer almak farklı bir durum. Beşiktaş'ta tekrar şampiyonluk yaşamak ve İnönü Stadı'nın atmosferinde olmayı özledim. Umarım stadımız kısa sürede tamamlanır ve yeniden o güzel atmosferde oynarız."

Tolga Zengin imzayı attı