Serdar Ortaç'tan EURO 2016 jesti

Serdar Ortaç'tan EURO 2016 jesti
Serdar Ortaç'tan EURO 2016 jesti
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), EURO 2016'da mücadele edecek A Milli Takımımız için popçulardan özel şarkı istedi. Tarkan'dan cevap çıkmadı, Mustafa Sandal 'Yokum' dedi, Serdar Ortaç ise hazırladığı şarkı için telif bile istemedi.

Serdar Ortaç, TFF’nin EURO 2016’da tribünleri coşturacak şarkı çağrısını geri çevirmedi. Mustafa Sandal’ın “Başka sanatçılarla yarışa girmem” diyerek vazgeçtiği, Tarkan’ın dönüş yapmadığı proje için Ortaç, hazırladığı şarkıyı federasyon yetkililerine teslim etti.

TELİF HAKKI DA TFF'DE

Habertürk'ün haberine göre; ünlü popçu, şarkıyla birlikte tüm telif hakkını federasyona devrettiği resmi muvafakatnameyi de verdi. UEFA’nın isteğiyle başlayan projede yer alan şarkı çok beğenildi.

MUSTAFA SANDAL YARIŞTAN ÇEKİLDİ

Mustafa Sandal, Tarkan ve Serdar Ortaç’ın da aralarında olduğu ünlü isimlere siparişle yaptırılan şarkıların arasından birinin seçileceğini öğrenince projeden çekildi. Önceki gün Palandöken Kış Festivali’nin tanıtımına katılan Sandal, “Şarkı arayışının yarışma şeklinde olduğunu öğrenince çekildim. Sadece benden isteselerdi yapardım” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/149140314914031

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  RADİKAL, ORADA KAL! - Ali Karatay

  Pek bir Mehmetçik basın kıvamında haberler yapmaya başladın Radikal. Sanatçılar milli takım için şarkı yapmak mecburiyetinde mi? Yapan makbul, yapmayan hain mi oluyor? Sıradanlaşmak/bayağılaşmak sizi hükümetin baskısından kurtarmayacak, daha fazla ilerletmeyin bu gerileme sürecini.