Şeref Nasır seçilemedi, Şifo Divan Kurulu'nda

Beşiktaş'ta Divan Kurulu Başkanlığı'na Yalçın Karadeniz seçildi. 261 üyenin oy kullandığı seçimde Karadeniz 153 oy topladı. Son iki dönemde beş yıldır başkanlık görevini sürdüren Şeref Nasır ise 105 oyda kaldı.

  • Beşiktaş'ta Divan Kurulu Başkanlığı'na Yalçın Karadeniz seçildi. 261 üyenin oy kullandığı seçimde Karadeniz 153 oy topladı. Son iki dönemde beş yıldır başkanlık görevini sürdüren Şeref Nasır ise 105 oyda kaldı. Yalçın Karadeniz'in listesinde 'Şifo' lakaplı eski futbolcu Mehmet Özdilek de yer alıyor. Özdilek görüşlerini "Zor bir sorumluluk aldık ama layıkıyla yerine getireceğimize inanıyorum" sözleriyle ifade etti. Seçimlere katılan Onursal Başkan Süleyman Seba, salonda Yıldırım Demirören'in babası Erdoğan Demirören ile karşılaştı. Birbirleri ile tokalaşan Seba ve Demirören ayak üstü kısa süreli bir diyalog yaşadı. Bu esnada Süleyman Seba, Demirören'e "Ne olacak bu takımın hali" dedi. Buna karşılık Erdoğan Demirören "Ne var durumda. Gayet iyi gidiyor" karşılığını verdi. Seba ise son olarak "Hadi canım oradan..." şeklinde konuştu
  • Derbi öncesi Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı'nın 25. yılı nedeniyle 'Nükleersiz Türkiye- Çarşı 25. Yıl' yazılı pankart açıldı. Çarşı ve çevreci örgüt Greenpeace Türkiye'nin ortaklaşa düzenlediği organizasyonda, dört Greenpeace üyesi halatlarla yeni açık tribünün çatısından pankartı açtı.
  • Galatasaray maça oldukça değişik bir kadroyla başladı. Gerets ilk 11'de beş değişiklik yaptı. Sarı-Kırmızılılarda, hastalanan Song, annesi rahatsızlandığı için moralsiz olan Hakan Şükür ile sakatlığı süren Hasan Şaş kadroya alınmadı.
  • İki takımın PAF Ligi'ndeki mücadelesinde gülen taraf 3-2'lik sonuçla Galatasaray oldu. 'Aslan', takipçisi Beşiktaş'la arasındaki puan farkını altıya çıkardı.
  • Galatasaraylı taraftarlar, Taksim'de toplanarak birlikte stada yürüdü. Galatasaraylıların stada girişi sırasında, Beşikta'lı taraftarlarla aralarında karşılıklı küfürleşmeler oldu. Güvenlik güçleri, Galatasaraylı taraftarlara küfür ve el hareketi yapan, çok sayıda Beşiktaşlıyı gözaltına aldı.
  • Beşiktaşlı taraftarlar, geçen sezon Ali Sami Yen'deki maçta kendilerine parmak hareketi yapan eski futbolcuları Ayhan Akman'a büyük tepki gösterdi. Galatasaraylılar ise geçen sezon İnönü Stadı'nda 2-1 kazandıkları ve şike spekülasyonlarına neden olan maça gönderme yaparak "Bu maçı satanın" ve "Oscar Cordoba" diye tezahüratta bulundu.