Şerefli bir hareketle aflarını istesin

Şerefli bir hareketle aflarını istesin
Şerefli bir hareketle aflarını istesin
Beko Basketbol Ligi'nde şampiyonu belirleyecek Fenerbahçe Ülker-Galatasaray LH serisinin son maçının oynanıp oynanmayacağı hala belirsizliğini koruyor. Sarı-Kırmızılıların Basketbol Şubesi Sorumlusu Necati Demirkol "Kararımızın arkasındayız" dedi.

Bugün Türkiye spor tarihinin en ilginç günlerinden biri yaşanacak. Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Liv Hospital, Beko Basketbol Ligi final serisi 7. maçında Ülker Arena’da karşı karşıya gelmesi gerekiyor. Ancak, Sarı-Kırmızılılar, Türkiye Basketbol Federasyonu’na tepki olarak verdikleri karar nedeniyle, son dakika bir değişiklik olmazsa, maça çıkmayacak. Buna karşın Sarı-Lacivertliler, resmi internet siteleri üzerinden kendi taraftarlarına tribünleri doldurma çağrısında bulundu. Eğer Galatasaray’ın kararında bir değişiklik olursa mücadele saat 21.00’de başlayacak.

TBF adım atarsa...

Galatasaray adına açıklama yapan Basketbol Sorumlusu Necati Demirkol, kararlarının sonuna kadar arkasında olduklarını belirtti. Takımın Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki son idmanını izlemeye gelen Demirkol “Şaibeli bir hakemle bu maçı oynamayacağız. Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan bazı beklentilerimiz var. Bu beklentilerin başında da hakemler konusu geliyor. Eğer TBF, hakemler konusunda bir adım atarsa biz de kararımızı gözden geçirebiliriz” ifadelerini kullandı. TBF Başkanı Turgay Demirel’i de eleştiren Necati Demirkol “Turgay Demirel tatilde mi? Eger Basketbol Federasyonu Başkanıysa gelsin maçları izlesin” ifadelerini kullandı. Final serisinin son maçına atanan hakemler için de konuşan Galatasaray Basketbol Şubesi Sorumlusu “Hakemler şerefli bir davranışta bulunup maçtan aflarını istemeliler” dedi.

Son sözü sporcular söylesin

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ise Galatasaraylıların yaptıkları hatadan dönmelerini beklediklerini söyledi. NTV Spor’a konuşan Demirel, “Galatasaraylılar endişe duymasın, güvenlik sorunu olmayacaktır. Beklentimiz bu hatadan dönülmesi” ifadelerini kullandı. Sarı-Kırmızılıların açıklamasının kabul edilir bir yanı olmadığını vurgulayan TBF Başkanı “Biz Galatasaray’ın bu kararını açıklamasından saatler önce, iki kulübümüze de bildirimde bulunduk. Burada da çok açıkça, Ülker Arena’da bir önceki maçta yaşanan olayların yaşanmaması için alınacak önlemler, Galatasaray Yönetimi’nin daha önce belirlendiği üzere bir locada bulunması konusunda, Galatasaray yedekleri için güvenlik önlemlerinin alınması konusunda, sahaya hiçbir şekilde ilave sandalye konulmaması konusunda, taraflara bunu çok açık bir dille tebliğ ettik. Önlemler alınmazsa maçın başlatılmayacağını ifade etmiştik. Hal böyleyken Galatasaray Spor Kulübü’nün bundan bile haberi olmadan maça çıkmayacağını bildirmesi çok üzücü. Son sözü sporcuların ve teknik kadroların söyleyerek sezonun tamamlanmasıdır beklentimiz” diye konuştu.