Serena, ABD Açık'ta yok

Tek bayanlarda dünya klasmanında ilk sırada bulunan ABD'li bayan tenisçi Serena Williams, sezonun son 'Grand Slam' mücadelesi olan ABD Açık Tenis Turnuvası'na da katılamayacak.

LOS ANGELES - Tek bayanlarda dünya klasmanında ilk sırada bulunan ABD'li bayan tenisçi Serena Williams, sezonun son 'Grand Slam' mücadelesi olan ABD Açık Tenis Turnuvası'na da katılamayacak. Sol diz çapraz bağlarının orta kısmında kısmen yırtılma belirlenen Serena Williams, dün sabah ameliyat edildi.
Operasyonun başarılı geçtiğini belirten Dr. Rodney Gabriel, Williams'ın tamamıyla iyileşeceğini umut ettiklerini, ancak yıldız sporcunun 6-8 hafta kadar kortlardan uzak kalacağını bildirdi. Son altı Grand Slam turnuvasının beşini kazanan ABD'li tenisçi, son olarak Wimbledon'ın finalinde ablası Venus Williams'ı bir kez daha yenerek şampiyon olmuştu. Serena Williams, geçen yılki ABD Açık Tenis Turnuvası'nda da yine ablasına finalde üstünlük sağlayarak şampiyonluğu elde etmişti. Öte yandan ABD Açık, bu yıl 25 Ağustos'ta New York'ta başlayacak. (Spor Servisi)