Serena Williams: Yine zirvede olacağım

Teniste dünya sıralamasının eski bir numaralarından ABD'li raket Serena Williams yeniden bir numaraya çıkacağına dair hiçbir şüphe duymadığını söyledi.

SİDNEY - Teniste dünya sıralamasının eski bir numaralarından ABD'li raket Serena Williams yeniden bir numaraya çıkacağına dair hiçbir şüphe duymadığını söyledi. Yedi defa grand slam şampiyonu olan tenisçi yaşadığı sakatlıkların ardından 95. sıraya düştüğü günleri geride bıraktığını ve büyük bir çıkışa hazırlandığını dile getirdi. Sezonun ilk grand slam mücadelesi olan Avustralya Açık'a hazırlanan Williams, "Bir numaraya çıkacağıma dair bir şüphem yok. Sadece bunun ne zaman olacağı belli değil. Kendime koyduğum hedefler doğrultusunda ilerliyorum" dedi. Ablası Venüs'le birlikte bir döneme damgasını vuran Serena, Avustralya Açık'ta şampiyonluğu 2003 ve 2005 yıllarında kazanmayı başarmıştı.
Bu yıl 95'incisi düzenlenen Avustralya Açık turnuvası bu yıl 15 Ocak tarihinde başlayacak. Serena Williams ilk grand slam hazırlıklarını, katıldığı Hobart International turnuvasında sürdürüyor. (Spor Servisi)