'Sergen 200 alıyorsa benim 400 almam lazım'

'Sergen 200 alıyorsa benim 400 almam lazım'
'Sergen 200 alıyorsa benim 400 almam lazım'
TRT Spor'da Sergen Yalçın ile birlikte haftanın maçlarını yorumlayan Erman Toroğlu, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın "Sergen Yalçın 200 bin TL aylık alıyor" açıklaması hakkında konuştu.

Bursa'nın Kestel İlçesi'ne bir etkinlik için gelen Erman Toroğlu, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Basında yer alan "Sergen Yalçın TRT'den 200 bin TL aylık alıyor" yönündeki haberlerin abartı olduğunu belirten FIFA kokartlı eski hakem, "Televizyonlarda bu kadar büyük para verilmiyor. ilhan Cavcav, teknik direktörlük için Sergen Yalçın'a teklifte bulunmuş. Bu şekilde iddialar var. Sanıyorum Cavcav, bu rakamı telefuz ederken Sergen'in diğer çekimler dizi ve reklam gibi kazançlarının tümünü kastetmiştir. Olayı basın da abarttı. Sergen Yalçın 200 bin TL alıyorsa o zamanda ben de 400 bin TL alıyorum" dedi.

TRT'den Sergen Yalçın'a aylık 200 bin TL


"KULÜPLER SIKINTIDA"

Erman Toroğlu, "Kulüpler maddi maddi yönden büyük sıkıntı çekiyor. UEFA'nın önümüzdeki sezon büyük kulüpleri Avrupa Kupası maçlarına almayabilir. Kulüpler iyi yönetilmiyor. Futbol Federasyonu halen bir önlem alıp çalışma yapmıyor" dedi.

"PASSOLİG DOĞRU BİR KARAR"

Passolig uygulamasının doğru bir karar olduğunu, ancak Türkiye 'de oturtulamadığını belirten ünlü yorumcu, "Yanlışlıklar ve hatalar var. Tanıtımı iyi yapılmadı. Hatta hiç yapılmadı" diye konuştu.

Olay çıkartılanların tribünden kovulması gerektiğine dikkati çekern Toroğlu, "Hadise yapan seyirciyi kovmazsak başımız belaya girecek. Kavga döğüş yapanı, sahada maçı bitiremeyen adamı, yani parazitleri ayıklamazsak futbolda başarılı olamayız. Nerede hata yaptıklarını biliyorlar. Türkiye'de birkaç yönetici şiddeti körüklüyor. Trabzon maçında konuşmadılar, çünkü olay yok. Olay yapan yönetici ve futbolcular belli. Bakın son 10 yıl içerisinde hep aynı kişiler olaylarda var. Son 10 yılın gazetelerine açıp bakın hep onları görürsünüz" dedi. 

"BURSA'YA BEŞİKTAŞ SEYİRCİLİ GİRMELİ"

"Bursaspor ile Beşiktaş maçına seyirci kesinlikle gitmeleri lazım. Bu konuda organize yapılmalı ve önlemler alınmalıdır. Futbol Federasyonu Manisa'da oynanan Süper Lig maçı için önlemler almadı. Maçta olaylar çıktı. Kale arkasını birinde file var diğerinde yok. Sonra file olmayan yerden yabancı maddeler atıldı." ALİ GÜNEŞ (DHA)

Sergen Yalçın'dan Arda'ya olay sözler