Sergen derbide sahada

Sergen Yalçın'ın, takımının 2 Şubat'ta Fenerbahçe ile oynanacak erteleme maçında oynayabileceği açıklandı.

İSTANBUL - Sergen Yalçın'ın, takımının 2 Şubat'ta Fenerbahçe ile oynanacak erteleme maçında oynayabileceği açıklandı. Siyah-Beyazlı kulübün doktoru Yalçın Yavuzer, Sergen'in Fenerbahçe maçına kadar tamamen iyileşeceğini belirterek "Sergen'in sakatlığı iyi durumda, ağrıları azalıyor. Tek sorun maç eksiği, ancak bunu da idmanlarda kapatacak. En kötü ihtimalle bir devre forma giyer" dedi. Sergen de, oynamak istediğini belirtip,
"Böylesine önemli bir maçta takımı yalnız bırakmam. Bir haftalık süreyi en iyi şekilde tamamlayıp, Fenerbahçe'ye karşı oynamak istiyorum" diye konuştu. Beşiktaş'ta, diğer sakat oyuncuların durumunun ise iyi olduğu bildirildi. Sağ diz kapağında sakatlığı bulunan Ahmet Yıldırım'ın riske edilmemek için önceki günkü hazırlık maçında oynatılmadığı açıklandı. Yasin Sülün'ün ise sakatlığının geçtiği, ancak onun da Sportul maçında sinüzit nedeniyle başının ağrımasından dolayı oynatılmadığı kaydedildi. Yavuzer, bu üç futbolcunun da tıbbi açıdan, Fenerbahçe maçında oynamalarında bir sakınca bulunmadığını, kararın teknik heyete ait olduğunu ifade etti. 17 aralıkta dizine kıkırdak nakli yapılan Bayram'ın çalışmalara başlaması için iki aylık bir süreye daha ihtiyaç olduğu belirtildi.
Transferde son viraj
Kartal'ın yeni transferi Maldaraşanu da, kendisine zaman tanınmasını istedi. Beşiktaş'ı tanıdığını ama takıma henüz adapte alamadığını belirten Rumen yıldız, "Buraya başarılı olmak için geldim. Kendime güvenmeseydim gelmezdim. Bir hafta sonra hiç bir sorun kalmayacak" dedi. Lucescu'nun, İtalyan Guinti ve Celta Vigo'da oynayan Doriva konusunda görüşmeleri sürdürdüğü ve Siyah-Beyazlılar'ın bu oyunculardan birinin alınması için cuma günü noktayı kayacağı öğrenildi.
Beşiktaş, maç serisine bugün Sparta Prag ile devam edecek. Saat 18.15 de başlayacak maçı taraftarlar ücretsiz olarak izleyebilecekler.
(Spor Servisi)