Sergen derbiye kadar hazır

Beşiktaş'ta kasığında ağrıları bulunan Sergen Yalçın'ın Galatasaray derbisinde ilk onbirde sahaya çıkacağı açıklandı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş'ta kasığında ağrıları bulunan Sergen Yalçın'ın Galatasaray derbisinde ilk onbirde sahaya çıkacağı açıklandı. Teknik direktör Mircea Lucescu ile görüşen Sergen derbide oynamakta ısrarcı olduğunu belirtirken, kulüp doktoru Ayhan Optur, tecrübeli oyuncunun iğneyle sahaya çıkacağını söyledi. Sergen, normalde operasyon geçirmesi gerektiğini belirterek, "Ancak Galatasaray önünde mutlaka oynamak istiyorum. Böyle bir zamanda takımımı yalnız bırakamam" diye konuştu.
Hem sol ayak hem de kasığındaki şiddetli ağrıları nedeniyle yaklaşık bir aydır çok sıkıntılı günler geçiren Sergen, Gaziantep'e götürülmesine rağmen maçta oynatılmamıştı. Galatasaray derbisi düşünülerek kulübede bekletilen tecrübeli futbolcu, "Böyle bir derbiyi asla kaçırmak istemiyorum. Geçen yıl iki maçta da kazanmıştık. Bu sezonda da yine kazanmak istiyoruz" ifadesini kullandı.
'Prag maçı dönüm noktası'
Şampiyonlar Ligi'nde Sparta Prag ile hayati bir maça çıkacaklarını anımsatan Sergen Yalçın, "Galatasaray derbisi sonrası eğer ağrılarım devam ederse İsviçre'ye gidip kontrolden geçeceğim. Ancak aksi durumda ise bu kontrolü Prag maçı sonrasına erteleyeceğim. Takımımın bana ihtiyacı var, bu fedekarlığı yapacağım. Zaten konuyu Lucescu'ya da ilettim. O da beni bu davranışımdan dolayı kutladı" diyerek sözlerini noktaladı.
Gaziantepspor maçında attığı iki golle, yönetim tarafından cezası affedilen İlhan Mansız, derbide Galatasaray'a gol atacağını söyledi. İlhan şöyle konuştu: "Chelsea maçında kırmızı kart görerek bir hata yaptım. Artık bu geride kaldı. Yönetimin af jestine karşılık ben de derbide bir gol atacağım." Galatasaray ve Sparta Prag maçı biletlerini satışa çıkarırken, her iki karşılaşma için de bilet alan siyah-beyazlı taraftarlara yüzde 20 indirim uygulanacağını açıkladı.