Sergen herkesi utandıracak

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Sergen Yalçın, son günlerde fazla kilolarıyla ilgili yapılan eleştirilerin haksız olduğunu söyledi.

AKSU - Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Sergen Yalçın, son günlerde fazla kilolarıyla ilgili yapılan eleştirilerin haksız olduğunu söyledi. Sergen fazla kilolarından iyi bir çalışma ile kısa sürede kurtulacağını belirterek, "Nedense son zamanlarda bu konu sıkça yazılmaya başlandı. Sadece 3 kilo fazlam var. Bu fazlalık sezon başında 8 kilo kadardı. Sporcu için kilo sorun olmaz. Beni eleştirenler ikinci yarıdaki performansımı görünce utanacak. Asıl sorun tendonumda. Bir haftadır ağrılarım sürüyor. Umarım kısa zamanda takımla birlikte çalışmalara başlarım. Şimdilik hafif bir tempoda idman yapıyorum" diye konuştu.
Kamp çalışmalarına da değinen Sergen, Beşiktaş'ın üç cephede mücadele edebilecek kapasitede olduğunu vurgulayarak, "Kadro zenginliği avantajımız. Ancak yine de disiplini ve çalışmayı elden bırakmamalıyız. Özellikle 100. yıl nedeniyle üzerimizde bir baskı var. Camia bizden şampiyonluk bekliyor. Ancak bu sözcüğü telaffuz etmek için henüz erken. UEFA'da ise sonuna kadar mücadele etmek istiyoruz" ifadesini kullandı. (Spor Servisi)