Sergen Slovakya'ya karşı yok

Euro 2004 eleme grubunda cumartesi günü Slovakya ile deplasmanda karşılaşacak Milli Takım, Avusturya'nın başkenti Viyana'da kampa girdi. Uzun bir aradan sonra aday kadroya çağrılan Beşiktaşlı Sergen Yalçın ile Trabzonsporlu Fatih Tekke sakatlıkları nedeniyle kadrodan çıkarıldı.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

VİYANA - Euro 2004 eleme grubunda cumartesi günü Slovakya ile deplasmanda karşılaşacak Milli Takım, Avusturya'nın başkenti Viyana'da kampa girdi. Uzun bir aradan sonra aday kadroya çağrılan Beşiktaşlı Sergen Yalçın ile Trabzonsporlu Fatih Tekke sakatlıkları nedeniyle kadrodan çıkarıldı. Teknik direktör Şenol Güneş bu iki oyuncu dışında eksik olmadığını belirterek, "Fatih'in sol baldırında bir sertlik var. Sergen'in ise dizinde önceden varolan sakatlığı nüksetti" dedi.
Güneş, sezon sonu olması nedeniyle oyuncular üzerinde bir rehavet olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: "Futbolcularımızı fiziksel ve zihinsel olarak maça hazırlamaya çalışacağız. Onların varolan gücünü tekrar devreye sokmak zorundayız. Bunu başarırsak sahaya güzel futbol yansıtırız. Temennimiz o ve bu amaçla Slovakya önüne çıkacağız. Maçın zorluğundan çok, kazanıp dönmeyi düşünüyoruz." Bülent Korkmaz iki maçı da kazanmaktan başka şansları olmadığını belirterek, "Euro 2004'e doğrudan katılmak istiyoruz. İki rakibimizi de yenecek güçteyiz" diye konuştu.
'Tek hedef galibiyet'
Federasyon başkanı Haluk Ulusoy, iki önemli maç oynacaklarını anımsatarak, "Bu iki maçın sonucu Euro 2004'e doğrudan katılacak takımı büyük ölçüde belirleyecek. Bu nedenle galibiyetten başka birşey düşünmüyoruz. Futbolcularımız en iyi şekilde bu maça hazırlanacaklar, kendilerine ve ülkemize yakışır futbolu ortaya koyacaklar. Slovakya'yı orada yenip yolumuza emin adımlarla devam etmek istiyoruz" ifadesini kullandı.
Ulusoy, Slovakya'daki koşullar uygun olmadığı için, Viyana kenti yakınlarındaki Vösandorf kasabasını tercih ettiklerini belirterek, "A ve Ümit Milli takımlarımız burada kamp yapacaklar" diyerek sözlerini noktaladı. Öte yandan Ulusoy ile diğer federasyon yöneticileri ve milli maçları izlemek üzere davet edilen resmi konuklar ise dün Slovakya'nın başkenti Bratislavya'ya hareket etti.