Sergen Yalçın'a 3 maç ceza!

Sergen Yalçın'a 3 maç ceza!
Sergen Yalçın'a 3 maç ceza!
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Medicana Sivasspor Teknik direktörü Sergen Yalçın'a 3 maç men cezası verdi.

İSTANBUL - Ziraat Türkiye Kupası'nda Kayserispor ile Medicana Sivasspor arasında oynanan çeyrek final ilk maçında, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle PFDK'ya sevk edilen teknik direktör Sergen Yalçın'a 3 maç ceza ve 13 bin TL para cezası verildi.

Sergen Yalçın: İlk defa başıma geliyor

PFDK'dan yapılan açıklamada, Yalçın'a verilen cezada, "kurula idareci olarak sevk edilmiş ise de teknik adam görevi ifa ettiği dikkate alındığı" vurgulandı.

Medicana Sivasspor da bu maçta taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 2 bin 500 lira para cezasına çarptırıldı. Aynı müsabakada Kayserispor'a, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 15 bin lira para cezası verilirken, sarı-kırmızılı sporcu Mehmet Eren Boyraz'a taraftara yönelik hakareti ve sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 2 remi müsabakadan men ile 13 bin lira, Kayserisporlu idareci İskender Beluk'a ise müsabaka hakemine yönelik soyunma odası koridorlarında sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 yıl hak mahrumiyeti ve 50 bin lira ceza uygulandığı aktarıldı. (AA)

Sergen Yalçın çıldırdı!