Sergen yeniden Beşiktaşlı oluyor

Sergen yeniden Beşiktaşlı oluyor
Sergen yeniden Beşiktaşlı oluyor
Gaziantepspor'da devre arasında yeni yönetimin önünü açmak için görevi bırakacak Sergen Yalçın'a Beşiktaş talip oldu.

Gaziantepspor ile ilk teknik direktörlük deneyimini yaşayan, 8 puanda aldığı takımı şaha kaldırarak 4 haftada 4 galibiyetle 20 puana yükselten Sergen Yalçın, yeniden Beşiktaşlı oluyor.

Yeni Şafak'ın haberine göre; önceki gün 2 hafta sonra Gaziantepspor'daki görevini bırakacağını açıklayarak herkesi şoke eden Sergen'e Beşiktaş 'ın futbol direktörlük teklifi yaptığı öğrenildi. 'Bana değil oyuncularıma değer verilsin' diyerek Gaziantep 'teki sıkıntıları gözler önüne seren Sergen, 'Kontrolümüzde olmayan olaylar gelişti. Çok ciddi yönetimsel sorunlar var. Biz böyle bir yerde çalışmak istemiyoruz teknik ekip olarak. Bu sorunların altında ezilmek istemiyoruz' demişti.

TAKIMIN AĞABEYİ OLACAK

Beşiktaş yönetimi, takım içinde bir ağabey olmamasından dolayı Gaziantep ile yolları ayırma kararı alan Yalçın'a futbol direktörlüğü görevini teklif etti. Sergen ile bir görüşme gerçekleştiren yönetim, 'evet' cevabını alırken, anlaşma Ocak'ta gerçekleşecek.

Önder Özen'le yolların ayrılma noktasına gelen yönetim, hem teknik açından hem de ağabeylik açısından en uygun ismin Sergen Yalçın olduğuna karar verdi. Yalçın, futbol takımında idari işler haricinde her şeyden sorumlu olacak.