Sergen'e göre sorun, kıskançlık

Beşiktaş'ın tecrübeli futbolcusu Sergen Yalçın sakatlığıyla ilgili yapılan eleştirilere sert yanıt verdi. "İkinci yarıda herkes beni izleyecek" diyen Sergen şöyle konuştu:
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş'ın tecrübeli futbolcusu Sergen Yalçın sakatlığıyla ilgili yapılan eleştirilere sert yanıt verdi. "İkinci yarıda herkes beni izleyecek" diyen Sergen şöyle konuştu:
"Benim ve takımımım başarısını çekemeyen bazı kişiler yerli yersiz eleştiride bulunuyorlar. Bunlarda kasıt olduğunu düşünüyorum. Artık bu eleştirileri ciddiye bile almıyorum. Mesela, basit bir sakatlanmada bile üzerime geliniyor. Futbol içinde sakatlanma çok doğal. Kendime iyi bakmadığım iddiaları da doğru değil. Benim kariyerim ortada, nasıl oynayacağımı herkes görecek. Bir kaç hafta içinde de tam formumu yakalayacağım. Bundan sonra formayı benden kimse kolay kolay alamaz."
Şampiyonluk yarışında avantajlı konumda olduklarını vurgulayan tecrübeli oyuncu, "Sezon başında 100. yıl nedeniyle üstümüzde bir baskı vardı. Ancak galibiyetler üst üste gelince hem şampiyonluk için ümitlendik, hem de moralimiz yükseldi. Artık oturmuş bir takımız ve bundan sonra da kolay kolay maç kaybedeceğimizi sanmıyorum. Bana kalırsa, Fenerbahçe yarıştan koptu. Galatasaray ve Gençlerbirliği takımları en önemli rakiplerimiz. Özellikle Galatasaray'ın fikstür avantajı var ve sahalarında maç kaybetmiyorlar. Sekiz tane deplasman maçımız var, bunları kazanırsak büyük olasılıkla sezon sonunda ipi göğüsleriz. Ancak yine de şampiyonluk sözü için erken" diyerek sözlerini noktaladı.