Sergen'e iki maç ceza geliyor

Takımının İstanbulspor'la oynadığı maçın 85. dakikasında kırmızı kart gören Sergen'e, tokattan ceza geliyor. Oldukça gergin geçen karşılaşmanın son dakikalarında yaşanan kargaşada, Musa'ya tokat attığı rapor edilen yıldız futbolcu, disiplin kuruluna sevk edilecek.
Haber: CEMAL ERSEN / Arşivi

ANKARA - Takımının İstanbulspor'la oynadığı maçın 85. dakikasında kırmızı kart gören Sergen'e, tokattan ceza geliyor. Oldukça gergin geçen karşılaşmanın son dakikalarında yaşanan kargaşada, Musa'ya tokat attığı rapor edilen yıldız futbolcu, disiplin kuruluna sevk edilecek. Kırmızı kart sonrası, "Sahada benden başka kırmızı kart görecek çok oyuncu vardı. Hakem kurban olarak beni seçti. Adımız Sergen olduğu için oyun dışı kaldım" diye tepki gösteren ve maç bitiminde de hakem Serdar Tatlı'ya giderek özür dileyen Sergen'e, talimatın 46. maddesine göre en az iki maç ceza gelecek.
Kart gördüğü için kulüpten 5 bin dolar para cezası alması gereken Sergen'e, Lucescu kol kanat gerdi. Rumen hoca, aldığı darbeleri gördükten sonra Sergen'e cezanın verilmemesini istedi. İstanbulspor maçınını iknici yarısında ortaya koyduğu performans ile Lucescu'nun tepkisini alan Pascal Nouma, özür diledi. Nouma, "Hoca tepki göstermekte haklı. Ancak maça değil cehenneme girdim. Maçın gerginliği oyuna yeni girdiğim andan itibaren bana da yansıdı " diye konuştu.
Erteleme olmayacak
Öte yandan, perşembe günü UEFA Kupası karşılaşmasında Slavia Pragla oynayacakları maç nedeniyle Diyarbakırspor müsabakasının ertelenmesini isteyen Siyah-Beyazlı kulübün talebinin, Futbol Federasyonu tarafından kabul edilmeyeceği bildirildi. Beşiktaş, Slavia Prag maçı için bugün kampa girecek. Dünkü idmanda oyuncularıyla bir toplantı yapan teknik direktör Lucescu, "İstanbulspor maçını unutun ve perşembeyi düşünün" dedi. İstanbulspor maçında verdiği kararlar ile eleştiri alan hakem Serdar Tatlı'ya ise, gözlemcilerden 8'er puan geldi.