Sergen'e Lucescu engeli

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, sakatlıktan yeni çıkan Sergen Yalçın'a Fenerbahçe derbisinde görev vermeyecek. Rumen teknik adamla bir görüşme yapan tecrübeli futbolcu, "Kendimi iyi hissediyorum.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, sakatlıktan yeni çıkan Sergen Yalçın'a Fenerbahçe derbisinde görev vermeyecek. Rumen teknik adamla bir görüşme yapan tecrübeli futbolcu, "Kendimi iyi hissediyorum. Galatasaray önünde cezam nedeniyle forma giyememiştim. Bu derbide mutlaka forma istiyorum. Bir devre oynayabilecek güçteyim" diye konuştu. Lucescu ise, "Bu davranış tüm takım arkadaşlarına örnek olacak nitelikte. Elbette böylesi kritik bir maçta sana ihtiyacımız olacak ancak idman ve maç eksiğin var. Ayrıca sen takımın en önemli oyuncularından birisin. Önümüzde
uzun bir maraton var, ilerleyen haftalarda tam iyileştiğinde seni takıma alacağım. Seni bir maç için riske edemem. Eğer seni oynatırsam sakatlığının nüksetme ihtimali var" yanıtını verdi.
Pancu milli takıma çağırıldı
Daniel Pancu, Kıbrıs Rum Kesimi'nde 12-14 Şubat tarihleri arasında yapılacak dörtlü turnuva için Romanya Milli Takımı'na çağrıldı. Ancak Siyah-Beyazlı takımın 14 şubatta İstanbulspor maç oyanacak olması teknik heyeti sıkıntıya soktu. Lucescu, Romanya Futbol Federasyonu'nu arayarak, bu oyuncunun affını istedi. Romanya 12 şubatta Slovakya, 14 şubatta ise Rusya veya Kıbrıs Rum Kesimi ile bir maç yapacak.
Menacer Sinan Engin, derbinin dostluk içinde geçmesini istediklerini belirterek, "Kazanan kim olursa olsun, maçın centilmenlik havasında geçeceğine inanıyoruz. Olası çıkabilecek olayları göz önünde bulundurarak gerekli tedbirlerin alınmasını sağladık. Zaten Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da bu konuda çok duyarlı" diye konuştu.