Serhat Akın, tekrar kadroya mı giriyor?

Anderlecht menajeri Mher Van Holsbeeck, Serhat Akın'ın durumunu bir daha değerlendireceklerini, futbolcunun bir yıl daha sözleşmesi olduğunu, fakat sakatlığı dolayısıyla hiçbir kulübün şu an Serhat için...

BRÜKSEL - Anderlecht menajeri Mher Van Holsbeeck, Serhat Akın'ın durumunu bir daha değerlendireceklerini, futbolcunun bir yıl daha sözleşmesi olduğunu, fakat sakatlığı dolayısıyla hiçbir kulübün şu an Serhat için transfer parası ödemek istemediğini söyledi. Van Holsbeck, Almanya'da tedavisi süren Serhat'ın önümüzdeki hafta Anderlecht'e dönmesinin beklendiğini ve teknik direktör Franky Vercauteren ile görüşme planlandığını da sözlerine ekledi. Anderlecht menajeri, "Eğer Serhat formdaysa hemen kadroya dahil edilecek, oldukça istekli görünüyor" derken son olarak Serhat ile Vercauteren arasında meydana gelen tatsızlıkların giderilmesi için ortak bir anlaşmaya varılacağını söyledi. Serhat, antrenörüyle arasında yaşanan problemlerden dolayı kadroya alınmamıştı.
Sağ bek arayışı
Anderlecht Kulübü, Fenerbahçe maçında sarı kart gören Polonyalı oyuncusu Wasiliewski'nin, ilerleyen maçlarda cezalı duruma düşme olasılığına karşı, savunmanın sağ kanadına oyuncu arayışına girdi. Mor-Beyazlı Kulübün Başkanı Roger Vanden Stock bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Çarşamba günü sağ bek transferi konusunda özel bir toplantı yaptık.
Arayışlarımız sürüyor. Alternatif olarak düşündüğümüz 2-3 oyuncudan birini transfer edebiliriz. Fakat alacağımız oyuncunun Anderlecht'in profiline uyması lazım" ifadelerini kullandı.
Öte yandan Belçika'nın en yüksek tirajlı gazetesi olan HLN, Fenerbahçe-Anderlecht karşılaşmasıyla ilgili haberlerinde, Belçika kulübünün başkanı Roger Vanden Stock'un, "Daha fazlasını alabilirdik" sözlerini başlığa çıkardı. Anderlecht yöneticilerinin karşılaşma sonrası yapılan toplantıda, 1-0'lık galibiyetin tur için Fenerbahçe'ye yetmeyeceği görüşünde birleştiğini yazan gazete, Başkan Stock'un bu doğrultudaki görüşünü Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a da söylediğini yazdı. (Spor Servisi)