Serhat gol atınca çıldırıyor

Fenerbahçe'nin genç oyuncusu Serhat, kendisine 'gol kaçırıyor' diyenlere yanıt vererek, "Acımasız olmayın, Vieri kaleciyi çalımladı, sonra düştü, golü atamadı.

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin genç oyuncusu Serhat, kendisine 'gol kaçırıyor' diyenlere yanıt vererek, "Acımasız olmayın, Vieri kaleciyi çalımladı, sonra düştü, golü atamadı. Ben kaçırmışım çok mu" diye konuştu. Serhat, Gençlerbirliği karşılaşmasının kilit maç olduğunu söyleyip, "Ligin en zorlu takımı ile oynadık. Gole, takım olarak çok sevindik. Yoksa 50 bin kişi üzülecekti. Seyirci ile aramda özel bir iletişim var. Gol attığımda çıldırırım. Ama pozisyonlarda kendimi hiç bir zaman kaybetmem" diye konuştu.
Kötü oynamadığını söyleyen Serhat, "Teknik direktörümüz Christoph Daum da bana hep iyi oynadığımı söylüyor. Bana sahip çıktı, onu asla mahçup etmeyeceğim. Kötü oynuyor olsam pozisyona giremezdim. Elazığspor karşılaşmasında altı pozisyona girdim, üç asist yaptım. Herkes benden gol atmamı bekliyor, atamazsam kötü diyorlar. Dört yıldır Fenerbahçe'de iyi oynadığıma inanıyorum. Ancak futbol bu işte. Ben gol kaçırdım da, Fenerbahçe çöktü mü? Ben çizgide oynuyorum, Tuncay da... Bu bizi yoruyor elbette. 22 yaşındayım daha... Gol kaçırınca evden üç hafta çıkmadım. Antrenmanlarda hep isabet kaydediyordum, maça gelince ise kaçırıyordum. Ne yaparsın, futbolun cilvesi bu" dedi. (Spor Servisi)