Serhat: Suçlu futbolcular

Bursaspor maçından bu yana çok büyük bir düşüş içinde olduklarına dikkat çeken Fenerbahçe'nin golcü futbolcusu Serhat Akın, "Kimse, Rizespor maçının tekrarlanacak olmasının arkasına saklanmasın.

İSTANBUL - Bursaspor maçından bu yana çok büyük bir düşüş içinde olduklarına dikkat çeken Fenerbahçe'nin golcü futbolcusu Serhat Akın, "Kimse, Rizespor maçının tekrarlanacak olmasının arkasına saklanmasın. Çünkü suçlu biziz. Son üç haftadır çok kötü oynuyoruz. Bir an önce kenetlenip, toparlanmamız gerekiyor" dedi. Teknik direktör Christoph Daum'a, medyanın aşırı yüklendiğini iddia eden genç futbolcu, "Ancak takımı bu hale hocamız değil, biz getirdik. Şimdi önümüzde çok kritik Samsunspor ve Beşiktaş maçları var. Bu iki karşılaşma, bizim ligdeki kaderimizi belirleyecek. Futbolcular olarak elele verirsek, bu zorluğu aşarız. Henüz ligin başındayız. Şampiyonluğu değil, puan kaybettik" diye konuştu.
Daum yine değiştiriyor
Öte yandan Daum'un Samsunspor maçına farklı bir onbirle çıkmasının gündeme geldiği bildirildi. Alman çalıştırıcı, sezon başında orta alanda görev verdiği ve daha sonra ya görev alanını değiştirdiği ya da kulübeye çektiği asları; Selçuk, Kemal ve Aurelio'yu tekrar orta alanda oynatacak. Bu arada formsuzluğu nedeniyle Samsunspor maçında Tuncay'ı dinlendirebileceği, yerine ise Hooijdonk'un yanında Semih'i sahaya sürebileceği; Yusuf, Ümit, Fatih, Mahmut Hanefi'yi de yedek soyundurabileceği ifade edildi. (Spor Servisi)