Serhat'a önce af sonra ceza

Fenerbahçe Yönetim Kurulu bugünkü toplantısında, Serhat'la ilgili kararı da bir sonuca ulaştıracak. Genç oyuncuya yaklaşık 200 bin dolarlık para cezası düşünülüyor.
Haber: YALÇIN TÜRK / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe Yönetim Kurulu bugünkü toplantısında, Serhat'la ilgili kararı da bir sonuca ulaştıracak. Genç oyuncuya yaklaşık 200 bin dolarlık para cezası düşünülüyor. Christoph Daum'un yanı sıra, bazı yöneticilerin takımda kalmasını istediği golcünün, başkan Aziz Yıldırım tarafından ise istenmediği iddia edildi. Ancak başkanın, Alman hocayı kırmayacağı ama genç oyuncuyu, Fenerbahçe tarihinin en büyük para cezasına çarptırılacağı bildirildi.
Sarı-Lacivertli yönetim, Aurelio ve Luciano'dan sonra üçüncü Sambacı Alex'in de transfer işini halletti. Santoslu genç savunma oyuncusu için Aziz Yıldırım ve Hakan Bilal Kutlualp, yaptıkları görüşmeler sonrası anlaşmaya vardı. Temaslar sırasında, bir ara ödeme takvimi nedeniyle küçük bir sorun çıkması üzerine, Yıldırım devreye girerek, pürüzü giderdi. Brezilya 21 yaşaltı milli takım kadrosunda bulunan Alex'in ay sonunda Türkiye'ye gelerek, sözleşme imzalayacağı öğrenildi.
İkinci kaptanlık Yusuf'a
Öte yandan hazırlıklarını Almanya'da sürdüren Fenerbahçe, dün sabah bir saatlik bir çalışma yaptı. Antrenmana yeni transfer Fabio Luciano da katılırken, çalışmada futbolcular kaleye şut ve pas çalışması gerçekleştirdi. Sakat olan Ali Güneş ile Erman ise salonda çalıştı. Bu arada, önceki günkü antrenmandan sonra Yusuf ile bir görüşme yapan Daum'un, Yusuf'a ikinci kaptanlığı vermeyi düşündüğü belirtildi. Daum'un, Yusuf'a çalışmalarından memnun olduğunu belirterek, bu şekilde devam etmesini istediği ifade edildi. Öte yandan Sarı-Lacivertlilerin antrenmanını, Hollandalı yıldız futbolcu Hooijdonk'un eşi, çocuğu ve annesi de izledi. Luciano'nun cezasının Türkiye'ye yansımaması için hem Fenerbahçe hem de Corinthians harekete geçti. Brezilya kulübü cezanın indirilmesi için federasyona başvuruda bulundu.