Serik'te başpehlivan Orhan Okulu

Serik'te başpehlivan Orhan Okulu
Serik'te başpehlivan Orhan Okulu
Serik, yağlı güreşte sezonun son organizasyonlarından birine ev sahipliği yaparken başpehlivanlığı Orhan Okulu elde etti.

( SPOR SERVİSİ) - Serik Belediyesi tarafından düzenlenen yağlı güreşlerde başpehlivanlığı Antalya-Kumlucalı Orhan Okulu elde etti. Kırkpınar'ı aratmayacak seviyede geçen müsabakalar ilgiyle izlendi. Serik Belediyesi İsmail Ogan Futbol Sahası'nda düzenlenen ve Türkiye 'nin çeşitli bölgelerinden 63'ü başpehlivan olmak üzere toplam 600 sporcunun katıldığı güreşlere ilgi büyüktü.

Saat 10.00'da başlayan ve saat 20.00'ye kadar devam eden güreşler büyük mücadeleye sahne oldu. Güreşlerde başpehlivanlık finalinde Kumlucalı Orhan Okulu, Ankara PTT Spor'dan Çorumlu Ünal Karaman'ı yenerek Serik'in başpehlivanı oldu. Ankara Büyükşehir Belediyespor'dan Ordulu Recep Kara ve Levent Erdoğan Spor Kulübü'nden Kramürselli Erkan Ertan da üçüncü oldu.

Başaltında ise Serikli Faruk Koca birinci olurken, Edirne'den Soner Toto ikinci, Karamürsel'den Mustafa Yenisancak ve Ankara'dan Burhan Şahin de üçüncülük kürsüsüne çıktı.