Serkan bankadan haber bekliyor

Milli basketbolcu Serkan Erdoğan'ın İspanyol TAU Ceramica'dan Efes Pilsen'e transferinin resmileşmesi için banka garantisi beklenirken, bu takımda oynayan diğer Türk oyuncu Kaya Peker'in durumu her geçen gün daha da karışıyor.

VITORIA - Milli basketbolcu Serkan Erdoğan'ın İspanyol TAU Ceramica'dan Efes Pilsen'e transferinin resmileşmesi için banka garantisi beklenirken, bu takımda oynayan diğer Türk oyuncu Kaya Peker'in durumu her geçen gün daha da karışıyor. İspanyol ekibinin kulüp başkanı Josean Querejeta, "TAU Ceramica'dan ayrılmayı arzu eden Serkan'ın gitmesi için bir anlaşma sağladık. Bizden ödeme hususunda bir süre istediler ve bunu kabul ettik, ancak bize garanti vermeleri gerek. Bu sorun çözümlendiği gün, Serkan bizden ayrılarak başka kulübe gidecek" dedi.
Öte yandan, halen transfer konusunda karar veremeyen Kaya Peker'le ilgili de konuşan Querejeta, "Bu durumu, Kaya ve onun menajeri ortaya çıkardı. Bunu yaratanlar, şimdi de çözmek zorundalar" değerlendirmesinde bulundu. Sezon sonunda takımdan ayrılmak istediğini menajeri aracılığıyla kulübe ileten Kaya, yeni bir kulüp bulamazken, mevcut durum her iki tarafı da olumsuz etkiliyor. (Spor Servisi)