Serkan: Demode bir sistem

Avrupa Şampiyonası kadrosundan son anda sakatlığı nedeniyle çıkarılan Serkan Erdoğan, SKY Türk'te katıldığı bir programda Milli Takım Baş Antrenörü Bogdan Tanjeviç'i eleştirdi.

İSTANBUL - Avrupa Şampiyonası kadrosundan son anda sakatlığı nedeniyle çıkarılan Serkan Erdoğan, SKY Türk'te katıldığı bir programda Milli Takım Baş Antrenörü Bogdan Tanjeviç'i eleştirdi. Skorer oyuncu, oyuncuların performansları nedeniyle eleştirilmesine karşı çıkarak "Takımın sistemini coach belirler ve oyuncular nasıl yönlendirilirse öyle oynar. İspanya'da yaşadığımız sorunun oyunculardan kaynaklandığına inanmıyorum" dedi.
Türkiye'nin hücumda ve savunmada son derece demode bir sistemle
oynadığını gözlemlediğini söyleyen Erdoğan şöyle konuştu: "Savunmada tüm takımlara aynı şeyi uyguluyoruz. Halbuki biz her takıma farklı savunma yapmalıydık. Ben perdelemeden çıkıp, şut atarım. Benim en önemli
özelliğim bu. Ama bu özelliğim için hazırlanmış hiçbir oyun yoktu kamp zamanında. Oyun kurucularımız çok eleştiriliyor. Ender mükemmel bir sezon geçirdi. Bu arkadaşlarla Japonya'da başarılı olduk. Bir günde mi hepsi kötü oldular?" (Spor Servisi)