Sert eleştiriler ve şaşırtan CAS yorumu

Sert eleştiriler ve şaşırtan CAS yorumu
Sert eleştiriler ve şaşırtan CAS yorumu
Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, toplam 5 gol yenen Arsenal maçlarını değerlendirirken, CAS'tan umudu olmadığını söyledi.

Radikal.com.tr - NTV Spor 'da Fenerbahçe 'nin 2-0 kaybettiği Arsenal maçını değerlendiren Rıdvan Dilmen, "Daha Ağustos bitmeden korkunç derecede çökmüş bir psikoloji var. Oyuncular sorumluluk almak istemiyor gibi bir hava mevcut. Bu takım, 4 ay önce Benfica ve Lazio ile kıran kırana maçlar oynadı. Sezon sonu Türkiye Kupası'nı aldı. Fenerbahçe tarafarı o mücadeleyi istiyor. Kulüpte bir problem var, belli oluyor. Değil Ersun Yanal'ı, dünyanın en iyi teknik adamını getirseniz bu takımına şu an için bir şey yapamaz. Ersun Yanal yalnız bırakılmamalı. Fenerbahçe'nin morale ihtiyacı var" dedi.

Fenerbahçe'nin büyük hasreti


"Arsenal ilk maçta sıktı, 3-0 yendi. Londra'da antrenman yaptı 2-0 yendi" şeklinde play-off turunu özetleyen Dilmen, "Maçtan önce bir tane gülen oyuncu yoktu Fenerbahçe'de. Herkes turun gittiğini kabullenmiş. Arsenal'den 5 yersin, ama ışık verirsin. Ersun Yanal 'Birkaç haftaya ihtiyacımız var' diyor, ama oyuncuların görüntüsü pek de öyle demiyor. 1-0'dan sonra maç bitmek bilmedi. Arsenal, Fenerbahçe'den daha az koştu. Kadıköy'deki maça oranla göre yüzde 50 daha az tempoda oynadılar. İstedikleri zaman ceza alanına girip etkili oldular. Kadro güçlü olarak gözüküyor, ama hiç bir resmi maçta bunun karşılığını veremedi. Takımın geleceğinde ışık görünmüyor. Fenerbahçe şu an enkaz durumda. Ne yapıp ne edip Fenerbahçe'nin bunu çözmesi lazım" şeklinde konuştu.

Dilmen, merakla beklenen CAS kararı hakkında ise "Taraftarların kenetlenmesi gerek. CAS'ın vereceği karar çok önemli. Eğer olumsuz bir sonuç çıkarsa radikal kararlar alınabilir. Benim kendi görüşüm CAS'ın kararı onayacağı yönünde" ifadelerini kullandı.

Ersun Yanal: Bu yeterli değil

Emirates'te Devler Ligi'ne veda