Servet Fenerbahçe'de, Erol Bulut'un yeni takımı Bursaspor

Fenerbahçe Denizlispor'un milli futbolcusu Servet'i renklerine katarken, Yunanistan macerasına son veren Erol Bulut Bursaspor'la anlaştı.

Uzun süredir Galatasaray ve Fenerbahçe'nin gündeminde olan Denizlispor'un milli futbolcusu Servet Çetin, sonunda sarı-lacivertli kulübe transfer oldu.
Transferin son gününde Galatasaray ve Fenerbahçe, Servet'i renklerine bağlayabilmek için yoğun çaba harcadı. Galatasaray, Pinto ve üzerine para teklifi yaparken, Fenerbahçe ise Denizlispor'un istediği rakama yaklaştı. Bunun üzerine sıkı bir pazarlık yapıldı ve Servet 1.5 milyon dolara Fenerbahçe'ye verildi.
Denizlispor Futbol Şube Başkanı Turgut Dalaman, istedikleri fiyata Fenerbahçe'nin yaklaşması üzerine gün boyunca görüşmelerin devam ettiğini ve bu transferin tamamlandığını söyledi. Dalaman şöyle konuştu:
"Fenerbahçe bu sezon ısrarla Servet'i istemişti. Servet de bu takıma gitmek istediğini dile getirmişti. Kulübün ve futbolcumuzun çıkarlarını düşünerek transfere onay verdik."

EROL BULUT: HEDEFİM MİLLİ TAKIM

Bursaspor, transferin son gününde futbol yaşamını Yunanistan'ın Panionios takımında sürdüren, Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Erol Bulut ile sözleşme imzaladı. Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nde, yöneticiler Erkan Körüstan ve Nedim Ermutlu'nun da hazır bulunduğu törende, deneyimli futbolcu, kendisini 1 yıllığına yeşil-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı. Gazetecilere Bursaspor'da giyeceği 19 numaralı formayla poz veren tecrübeli futbolcu, Türkiye'ye döndüğü için çok mutlu olduğunu söyledi. Hedefinin Bursaspor'da başarılı olarak milli takıma yükselmek olduğunu ifade eden Erol, "Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra Almanya'nın Frankfurt ve 1.5 yıl Yunanistan'ın Panianios takımlarında forma giydim. Ancak, Türkiye'de futbola olan ilgiyi buralarda bulamadım" dedi. Sol kanat oyuncusu Bulut, Bursaspor'u tercih etmesinde Teknik Direktör Gheorghe Hagi'nin büyük etken olduğunu sözlerine ekledi.