'Servet gibi transferler yapmamız lazım'

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, gelecek sezon için yapacakları transferlerin maddi güce bağlı olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, gelecek sezon için yapacakları transferlerin maddi güce bağlı olduğunu söyledi. Bir süredir ara verdiği basın toplantılarına yeniden başlayan Belçikalı teknik adam "Yönetim kurulu, belirlediğimiz bir-iki oyuncu için okey verirse transferler gerçek-leşir. Servet örnek bir transfer, erken yapılması da çok iyi. Böyle transferlerin bundan sonra da yapılması lazım" diye konuştu.
Gerets, bu hafta ilk 11'de görev vermek istediği Song'un kendisinden izin istediğini söyledi. Kamerunlu oyuncunun ailevi sorunları olduğu gerekçesiyle izin almak istediğini anlatan Gerets, "Song'u silme gibi bir düşüncemiz yok. Zamanı geldiği için Song'u orada oynatmak istiyoruz" dedi. Öte yandan Okan Buruk, dünkü idmanda sakatlandı.
UltrAslan: İstifa edin
Bu arada UltrAslan, yönetimi istifaya çağırdı. UltrAslan'ın sitesinde yayımlanan açıklamada, Bayanlar Basketbol Ligi'ndeki Galatasaray-Fenerbahçe play-off maçındaki tepkilerinin, maçın sonucuna ya da oyunculara olmadığı belirtilerek, "Mağlubiyetler, idarecilerin vurdumduymazlığı ve beceriksizliği azımsanmayacak boyuta ulaşınca, tepkimiz büyüdü. İdarecilerimizin kendilerine yakışanı yapmaları, ya-pamıyorlarsa da istifa etmeleri en güzel hareket olacaktır" denildi.