'Sevdiğim ülkeye geldim'

Fenerbahçe'nin prensipte anlaşarak İstanbul'a getirttiği İranlı futbolcu Ali Rıza Vahidi, sağlık kontrolünden geçti. İran Milli Takımı'nda da oynayan; İran Birinci Lig takımlarından İstiklal'ın sol kanat oyuncusu Vahidi, Sarı-Lacivertli takımın dün akşam Samandıra Tesisleri'nde yaptığı idmana katıldı ve arkadaşlarıyla tanıştı.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin prensipte anlaşarak İstanbul'a getirttiği İranlı futbolcu Ali Rıza Vahidi, sağlık kontrolünden geçti. İran Milli Takımı'nda da oynayan; İran Birinci Lig takımlarından İstiklal'ın sol kanat oyuncusu Vahidi, Sarı-Lacivertli takımın dün akşam Samandıra Tesisleri'nde yaptığı idmana katıldı ve arkadaşlarıyla tanıştı. İranlı futbolcu, Fenerbahçe'ye faydalı olmak için geldiğini belirterek, "Türkiye'nin en büyük kulübüne geldiğim için çok mutluyum. Kendimi gerek kafa, gerekse fizik olarak hazır hissediyorum. Zaten, teknik direktörümüz Christoph Daum'un yardımcısı Koch beni iyi tanır. Pazar günü hocam bana görev verirse, ben de çıkıp oynamaya hazırım" diye konuştu.
Türkiye'yi tercih etmesinde en önemli etkenin Türkleri çok sevmesi olduğunu söyleyen Vahidi, konuşmasını şöyle tamamladı: "Almanya'dan cazip teklifler aldım ama ben Fenerbahçe'yi ve dolayısıyla Türkiye'yi tercih ettim. Çünkü Türkiye'yi ve Türkleri çok seviyorum. Neler yapacağımı da, çok yakında herkes görecek. Fenerbahçe'de oynayan ilk İranlı olmak da bana ayrı bir keyif ve gurur veriyor. Bana inananları mahçup etmeyeceğim. Fenerbahçe'nin şampiyon olması için elimden gelen her şeyi yapacağım" diye konuştu.
Daum: Çok dikkatli olun
Fenerbahçe Teknik Direktörü Cristoph Daum, Elazığspor maçına kadar adeta sıkıyönetim ilân etti. Pazar günü Şükrü Saracoğlu'nda İstanbulspor ile karşılaşacak olan Sarı-Lacivertli ekibin Alman hocası, futbolcularının dış dünya ile ilgisini kesti. Futbolcuları ile bir toplantı yapan tecrübeli hoca, "Önce İstanbulspor'u düşünün. Daha sonra ise Trabzonspor maçını. İlk maç çok önemli. Sakın ola ki, seyirci ve saha avantajı bizde diye düşünerek, rakibinizi küçümsemeyin. Sonra hüsrana uğrarız. Hepiniz aklı pazar günkü İstanbul-spor karşılaşmasında olsun" dedi.
Taraftar tel örgü istemiyor
Sarı-Lacivertli taraftarlar, Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki tel örgülerin kaldırılmasını istiyor. İnternetteki www.fenerbahce.com adresli sitede yapılan "Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki tel örgülerin kaldırılmasını istiyor musunuz?" sorulu ankete katılan taraftarların yüzde 75'i 'evet' yanıtı verirken yüzde 25 ise 'hayır' dedi. Fenerbahçe ile İstanbulspor PAF takımları arasında yapılacak PAF Ligi maçı Dereağzı Tesisileri'ne alın-dı. Bu değişikliğin Şükrü Saracoğlu Stadı'nın yenilenen çim zemininin,
A takımlarının arasındaki maç öncesi etkilenmemesi için yapıldığı öğrenildi. Maç 16.30'da başlayacak.
Öte yandan Sarı-Lacivertli ekipte cezalı Fatih Akyel, sakat olan Ali Güneş ve burnu kırılan kaleci Volkan'ın yanısıra elden çıkarılması planlanan Sergei Rebrov'un da İstanbulspor maçı kadrosunda yer alamayacağı açıklandı.