Sevgililer bu hafta buluşuyor

Geçtiğimiz hafta deplasmanda Bursaspor'u 4-0'la geçen Galatasaray'ın Teknik Direktörü Fatih Terim, "Bu maçta takımın yüzde 40'ı yeniydi. Gün geçtikçe daha iyi olacağız" dedi.

İSTANBUL - Geçtiğimiz hafta deplasmanda Bursaspor'u 4-0'la geçen Galatasaray'ın Teknik Direktörü Fatih Terim, "Bu maçta takımın yüzde 40'ı yeniydi. Gün geçtikçe daha iyi olacağız" dedi. Terim, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde futbolcuları Haim Revivo ve Abel Xaiver ile düzenlediği basın toplantısında, soruları yanıtladı. İkinci yarı ile birlikte takımın çehresinin değiştiğini dile getiren Fatih Terim, "Savunmamız ilk defa birlikte oynadı. Birbirleriyle anlaşan futbolcuların ileride daha iyi uyum sağlayacağını düşünüyorum. Bursaspor karşısında koşan, pres yapan Galatasaray'ı biraz olsun gördük, yavaş yavaş daha da iyi olabiliriz" diye konuştu.
Taraftarlarla olan ayrılıklarının bir hayli uzun sürdüğüne değinen Terim, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Fikstür gereği ilk yarının son maçlarını dışarda oynadık. Araya da devre arası girdi. Çok istememize rağmen Denizli-spor maçını da oynayamadık. Taraftarlarımızdan 2,5 ay sürüyle ayrı kaldık. Ali Sami Yen'de onlarla buluşmak için sabırsızlanıyoruz. Onlar bizi, biz de onları özledik. İki sevgili Malatyaspor maçında hasret giderecek. Maç için adeta can atıyoruz,. beraberce çok daha önemli işlere imza atacağız."
Fatih Terim, Hasan Şaş'ın imza atıp atmamasıyla ilgili bir soru
üzerine de "Bu oyuncumuzu sakatlığı nedeniyle oynatmadık. Onun imza atıp atmaması teknik karar açısından beni etkilemez" dedi. Hasan'ın durumunun Mayıs'a kadar değişmeyeceğini tekrarlayan Terim, "Kadromda 25 oyuncu var. Hepsinin de oynama şansı var. Hasan sağlam olup da oynamayabilirdi. Ancak, şu anda Milli Takım'da ve bizde sakatlığı nedeniyle oynamıyor" diye konuştu.
'Felsefem belli'
Fatih Terim, bugüne kadar Türkiye ve İtalya'da çalıştırdığı tüm takımlarda, atak bir futbol düşüncesini sahaya yansıtmaya çalıştığını kaydederken, felsefesini değiştirmeyeceğini anlattı. Sahada tek blok halinde oynamaya çalıştıklarını kaydeden Terim, "Herkese zevk verecek, çok gol atacak ve hücum oynayacak bir takım oluşturmak istiyoruz. Defansta açık vermek pahasına hücum oynamaktan vazgeçmeyeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.
Terim'le birlikte görüşlerini belirten Haim Revivo ise "Üç gol atmayı beklemiyordum. Ortega ve Hagi'ye saygım son derece büyük fakat şu anda Türkiye'de olan sadece benim. Maçtan sonra Fenerbahçe'den arkadaşlarım arayıp tebrik etti. Bunlar gayet normal. Orada çok iyi dostlara sahibim. Fenerbahçe ve Galatasaray'ı karşılaştırmak yersiz, fakat şunu söyleyebilirim, burada inanılmaz bir yardımlaşma var" dedi.
Takımın defansına yeni bir hava getiren Abel Xavier de şöyle konuştu: "Kulüp, soyunma odası ve taraftar da iyi olmamda çok etkili. Futbolda sınır yoktur. Kendinizi hep aşmaya çalışmalısınız. İstanbul'da beklediğim şeylerle karşılaştım. Sıcak futbol ortamının ülkemdeki ortama benzediğini söyleyebilirim." (Spor Servisi)