Seviyor ve sevindiriyorlar

Slovakya'yı deplasmanda Nihat'ın attığı golle 1-0 yenen Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Maç fazlasıyla da olsa, ele geçirdiğimiz liderliği bırakmak niyetinde değiliz" dedi.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

İSTANBUL - Slovakya'yı deplasmanda Nihat'ın attığı golle 1-0 yenen Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Maç fazlasıyla da olsa, ele geçirdiğimiz liderliği bırakmak niyetinde değiliz" dedi. Karşılaşmadan sonra soyunma odasında futbolcularını kutlayan Güneş, "Hepinizle gurur duyuyorum. En zor şartlarda bile kazanmasını biliyorsunuz; hepinizi kutluyorum" diye konuştu.
Slovakya karşısında zoru başardıklarını söyleyen başarılı çalıştırıcı,
"Kazanmamız gereken bir maçtı. Farklı da kazanabilirdik ama olmadı. Bizim için önemli olan üç puanı almaktı, onu da aldık. Bugünlere, yapmamız gerekeni doğru yaparak geldik" açıklamasında bulundu. Grupta önemli bir avantaj elde ettiklerini dile getiren başarılı teknik adam, sözlerini şöyle tamamladı: "Maçın genelinde üstün olan, oyunu yönlendiren taraf bizdik. Beni üzen tek şey, Okan ve Yıldıray'ın cezalı duruma düşmeleri ve Makedonya maçında oynayamayacak olmaları. Artık önümüze bakıyoruz. Bu takım Türkiye'yi çok seviyor ve en iyisini yapacaklarından da şüphem yok. Önümüzde Makedonya maçı var; bu karşılaşmadan da üç puanla ayrılıp, İngiltere maçını bekleyeceğiz. Oyuncularım, önce çarşamba, ardından da İngiltere ile oynayacağımız karşılaşmayı kazanacaklar".
Nihat: Çok heyecanlandım
Karşılaşmadaki tek golü atarak Ay-Yıldızlılar'a üç puan kazandıran Nihat ise "Bizim için kader maçıydı. Kazanarak iddiamızı sürdürmek zorundaydık ve bunu da başardık" diye konuştu. Maçın daha farklı bir skorla kazanılabileceğini söyleyen başarılı futbolcu, "Bir gol attım ama ikisini de kaçırdım. Her iki pozisyonda da çok heyecanlandım. Kale içinde bomboş pozisyonda bekleyen Hakan'ı bile görmedim. Arkadaşlarım beni affetsin. Ama önemli olan galibiyetti, şimdi liderlik için uğraşacağız" dedi.
Ay-Yıldızlı ekibin başarılı kaleci Rüştü ise, "Bizim için çok zor bir maçtı, kazanarak çarşamba günkü karşılaşmaya moralli çıkmayı hedefliyorduk.
İngiltere ile oynayacağımız maç ise tam bir final havasında olacak" diye konuştu.
Karşılaşma sonrası gözyaşlarını tutamayan Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, soyunma odasına inerek oyuncuları tek tek kutladı. Ulusoy, "Geriye kaldı iki maç. Çarşamba günü kendi seyircimiz önünde Makedonya'yı yeneceğimizden en küçük bir şüphem yok. Ardından İngiltere ile hesaplaşacağız. Futbolcularımız, İngiltere'yi de yenerek finallere lider olarak gideceklerdir, ben buna bütün yüreğimle inanıyorum" dedi.