Seyrantepe düşü imzaya döküldü

Galatasaray'ın yılan hikâyesine dönen stat projesinde atılan somut adımlar hızlanıyor. Sarı-Kırmızılılar stadın yapılacağı Seyrantepe'deki arazinin Ali Sami Yen Stadı'yla...

ANKARA - Galatasaray'ın yılan hikâyesine dönen stat projesinde atılan somut adımlar hızlanıyor. Sarı-Kırmızılılar stadın yapılacağı Seyrantepe'deki arazinin Ali Sami Yen Stadı'yla takas edilmesi amacıyla Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'yle protokol imzaladı. Buna göre stadyumun kullanım hakkı 49 yıllığına Galatasaray'da olacak. İmza törenine Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'ın yanı sıra Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, GSGM Genel Müdürvekili Mehmet Atalay ile Sarı-Kırmızılı yöneticiler Işın Çelebi ve Mehmet Helvacı katıldı.
Başkan Özhan Canaydın Türk sporu için çok önemli bir anlaşma imzaladıklarını dile getirerek, "Mayıs sonunda ihalesini bitireceğimiz ve 24 ay sonra tamamlanması planlanan stadın 18-20 ay arası bir sürede biteceğini tahmin ediyorum" dedi. Olimpiyat Stadı'nda yaşadıkları sıkıntıların kendileri için büyük bir tecrübe olduğunu hatırlatan Canaydın, Seyrantepe için gerekli önlemleri alacaklarını belirterek "52 bin kapasiteli stadın çok amaçlı olmasını istiyoruz. Seyrantepe'nin yan yollarının yüzde 70'lik kısmını inşaata başlamadan tamamlattık. Metronun son istasyonunun da stadın orada olacağını ve bu metrodan saatte 45 bin kişinin taşınacağını yetkililer söylüyorlar. Bu istasyon da stattan önce tamamlanacak" dedi.
Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin ise sözleşmenin imza töreninde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek "GSGM ile Galatasaray arasında Türk futbolu için hayırlı bir sözleşme imzalandı" yorumunu yaptı.
Bu arada defans oyuncusu Emre Aşık'ın sözleşmesinin iki yıl uzatılması konusunda oyuncuyla anlaşma sağlandığı açıklandı. (Spor Servisi)