Seyrantepe Stadı'nın yeni ismi Aslantepe

Galatasaray'ın kamuoyunda 'Seyrantepe Projesi' olarak bilinen yeni stat projesinin yapılacağı mevkiye 'Aslantepe' ismi verildi.

İSTANBUL - Galatasaray'ın kamuoyunda 'Seyrantepe Projesi' olarak bilinen yeni stat projesinin yapılacağı mevkiye 'Aslantepe' ismi verildi. Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada, başkan Özhan Canaydın'ın, bir süre önce Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e müracaat ederek, yeni stadın inşa edileceği 'Seyrantepe'nin adının 'Aslantepe' olarak değiştirilmesini rica ettiği kaydedildi. Açıklamada, Şişli Belediye Meclisi'nin dün Başkan Mustafa Sarıgül yönetiminde yaptığı olağan toplantıda, Belediye Meclisi gündeminin birinci maddesinde yer alan isim değişikliğinin oybirliğiyle kabul edildiği belirtildi.
Ancak Galatasaray'ın yeni yapacağı stadın inşaatı, her ne kadar o bölgedeki en büyük mahalle olan Seyrantepe'nin ismiyle anılsa da aslında Şişli'ye bağlı Huzur Mahallesi'de. Seyrantepe'nin, Kâğıthane'nin bir mahallesi olduğu ve Şişli Belediyesi'yle bir ilgisinin bulunmadığı ifade edilirken, Şişli Belediyesi yetkilileri, stadın Huzur Mahallesi'ndeki bir mevkide yapılacağını kaydettiler. Belediye yetkilileri, "Seyrantepe Mahallesi, Kâğıthane Belediyesi'ne bağlı bir bölgedir. Şişli Belediyesi ile buranın ilgisi yoktur. Stadın yapılacağı yer ise bize ait olan bir mevkide bulunmaktadır. Alınan kararla, bu alana 'Aslantepe' ismi verilmiştir" açıklamasını yaptılar.
Galatasaray Kulübü, yeni yapılacak Aslantepe Ali Sami Yen Kompleksi'nin temelinin, 13 Aralık'ta atılacağını açıkladı. Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, 13 Aralık'taki temel atma töreni programı ve 14 Aralık Cuma günkü Galatasaray-Sivasspor karşılaşması öncesi düzenlenecek organizasyonla ilgili ayrıntıların, 10 Aralık Pazartesi günü yine kulübün resmi internet sitesinden duyurulacağı kaydedildi. (Spor Servisi, aa)