Seyrantepe'den ilk görüntüler geldi

Galatasaraylı taraftarların, kulüp üyelerinin en çok merak ettiği iki konu Riva ve Seyrantepe projeleri dün divan kurulu aylık olağan toplantısının baş maddesiydi.

İSTANBUL - Galatasaraylı taraftarların, kulüp üyelerinin en çok merak ettiği iki konu Riva ve Seyrantepe projeleri dün divan kurulu aylık olağan toplantısının baş maddesiydi. Başkan Özhan Canaydın ve asbaşkan Adnan Polat, Galatasaray Lisesi'nde değil de Hilton Otel'de yapılan toplantıda divan kuruluna bilgi verdi.
Eski yönetici ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün ev sahipliğinde yenilen yemeğin ardından yapılan toplantıya, kulüp başkanı Özhan Canaydın, 2. başkan Semih Haznedaroğlu, başkan yardımcısı Adnan Polat, yöneticiler Mehmet Helvacı, Ahmet Dedehayır ve Haldun Üstünel katıldı. İlk söz Polat'taydı: "Eğer bir yerde maddi sorunlar varsa kafanızı bu sorunlara ayırmaktan, kafanızı başka sorunlara ayıramazsınız. Biz Riva'yı satarak Galatasaray'ın bütün problemlerini çözeceksek, bunu yapacağız. Arsanın değeri geçen sene 70 milyon dolardı, bu sene değeri 140 milyona çıktı. Karadeniz yolunun Avrupa'ya geçmesi için üçüncü köprü yapılabilir. Bu köprü bizim arazimizin bir kilometre yanından geçebilir, böyle bir şey olursa bizim arsamız daha değerli olur."
Çizimlere tezahüratlı karşılama
Kulüp Başkanı Özhan Canaydın, Seyrantepe'de yapmayı düşündükleri Stat Projesi ile ilgili çizimleri gösterdi. Bu projenin başlamasını "Bizim için bayram olacak" diyen Canaydın, "Nisan ayı içinde avam proje bitecek. Mayıs sonu itibarıyla da ihale yapılacak. İhalenin bekleme müddeti var. Bundan sonra başlamış olacak. En büyük endişe Seyrantepe arazisinin imar izni ile ilgilidir. TOKİ özel bir kanunla kurulmuştur ve özel haklara sahiptir" diye konuştu.
Bu arada Canaydın'ın, çizimlerin toplantıya geç gelebileceğini belirtmesi üzerine, bir üye "Bekleriz, beş senedir bekliyoruz" diye seslendi. Bunun üzerine başkan "Bekleyen derviş muradına erermiş" diye espri yaptı. Resimlerin ve stadın olacağı bölgenin çizimlerinin gelmesi üzerine bazı üyelerin 'Oooooo' diye bağırmaları dikkati çekti.
Seyrantepe'den gelen yeni haberlere rağmen Divan Kurulu Başkanı Duygun Yarsuvat ve üyeler özellikle Canaydın olmak üzere yönetimi eleştirdi. (Spor Servisi)