Şeytan kendi bacağını kırar mı?

Hafta sonunda iki adet Süper Kupa maçı bizleri bekliyor. Bizim Süper Kupa'da oranlardan da anlaşılacağı üzere Fenerbahçe favori. Son yıllarda İnönü'de 'banko Fener', Saracoğlu'nda 'banko Beşiktaş' durumu oluştu bildiğiniz gibi.
Haber: BENER ONAR / Arşivi

Hafta sonunda iki adet Süper Kupa maçı bizleri bekliyor. Bizim Süper Kupa'da oranlardan da anlaşılacağı üzere Fenerbahçe favori. Son yıllarda İnönü'de 'banko Fener', Saracoğlu'nda 'banko Beşiktaş' durumu oluştu bildiğiniz gibi. Maç Köln'de oynanacağı için iki takımın da deplasman avantajı yok! Kartal'ın aklı 'Moldova kasabası şerifi'yle çıkacağı rövanşta olacak.
Bu yüzden Roberto Carlos'lu Fenerbahçe karşısında Beşiktaş'ın son şampiyon unvanını koruması zor görünüyor.
Bir dönemin Charity Shield'i, zamanımızın Community Shield'i 84. sahibini buluyor. Geçen sezon müthiş bir şampiyonluk mücadelesi veren Manchester
United ve Chelsea sezona kupayla başlamak istiyor. Nani ve Anderson gibi geleceğin yıldız adaylarını kadrosuna katan United çıktığı son altı finalin beşini kaybetti. Bu kez kaderleri değişecek gibi geliyor bana. Ancak Ferguson-Mourinho kapışmalarında zevkli bir mücadele hatırlamıyorum açıkçası. O yüzden normal süreden bir şampiyon çıkmaz.


Büyütmek için tıklayınız

Fransa'da 2. Lig'den sonra 1. Lig'de heyecan başlıyor. Sezonun şampiyon
adayları arasında normal olarak Marsilya bulunuyor. 'OM', Djibril Cisse, Boudewijn Zenden, Karim Ziani, Benoit Cheyrou, Gael Givet ve Jacques Faty gibi transferlerle Lyon'a meydan okumaya hazır. Velodrome müdavimleri 15 yıllık hasretin bitmesi için yine tribünleri dolduracak. Tek gereken iyi bir başlangıç ve Strasbourg deplasmanı buna uygun.
'Tırtıklı kupon'dan anlayacağınız üzere hafta içi Brezilya'da tam isabet sağladık. Bu haftaki yüksek oranlı bankom Corinthians. Paranaense deplasmanında son anda üç puan kaçıran Sao Paulo temsilcisi deplasman fakiri Goias'ı yenecek güçte. Yoksa tehlikeli bölgeye yaklaşacaklar.
NOT: Kupa mücadelelerinde en ilginç sonuçların alındığı ülke hiç şüphesiz Almanya. Bundesliga temsilcilerinin hepsinin tur atlaması çok zor. Dikkat!