Sezer: Yeneriz diye umuyorum

Liderler ve politikacılar da, Türkiye'nin İngiltere karşısında galip geleceği tahmininde bulundular. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, milli maça ilişkin olarak, "Yeneriz diye umuyorum" yorumunda bulundu. Gzetecilerin, "Türkiye-İngiltere maçına gidecek misiniz?"

ANKARA - Liderler ve politikacılar da, Türkiye'nin İngiltere karşısında galip geleceği tahmininde bulundular. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, milli maça ilişkin olarak, "Yeneriz diye umuyorum" yorumunda bulundu. Gzetecilerin, "Türkiye-İngiltere maçına gidecek misiniz?" sorusuna "Sanmıyorum" cevabını veren Cumhurbaşkanı Sezer, "Bir skor tahmininiz var mı?" sorusunu da, "Yeneriz diye umuyorum" şeklinde cevaplandırdı. Sezer, gol sayısı hakkındaki soruya karşılık da "Bilemiyorum" dedi ve gönlünüzden ne geçtiğini şu sözlerle ifade etti: "Galip gelmek, öyle değil mi? Sizler de öyle düşünmüyor musunuz? Başka türlü olabilir mi?."
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, Milli Takımın üstün performansıyla, İngiltere maçından galip çıkacağını kaydetti. Başbakan Erdoğan, cuma namazı sonrası cami çıkışında bir gazetecinin, Türkiye'nin İngiltere ile yapacağı maçın sonucunun ne olacağını sorması üzerine şunları söyledi: "Bu tür tahminlerde bulunmayı doğru bulmam.
İnanıyoruz ki, inşallah takımımızın üstün performansıyla bu maçtan galip çıkacağız."
Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, "Nihat Kahveci ve Hakan Şükür'ün golleriyle İngiltere'nin işini bitiririz" görüşünü dile getirirken, AKP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, "Golü kim atarsa atsın Türkiye galip gelecek", CHP'li Sinan Yerlikaya ise "Türkiye Sergen'in atacağı gollerle 2-0 galip gelecek" görüşünü belirtti.
Diğer görüşler ise şöyle:
TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil: Türkiye'nin galip geleceğine inanıyorum."
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu: Futbola ilgim yok ama 2-0 ya da 3-0 Türkiye'nin galip geleceğini düşünüyorum.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya: Türkiye'nin galip geleceğine inanıyorum. Bence Türkiye bu maçta 2-0 galip gelecek.
Britanya Büyükelçisi Peter Westmacott: Dostça ve eğlenceli geçmesini dilerim. Dünya Kupası'nın son aşamalarında Türkiye'yi desteklemiştim, bu defa elbette İngiltere'yi destekleyeceğim. Maçın sonucuyla ilgili tahminde bulunmayacağım. İngiltere'nin kazanacağından eminim. Eğer kazanırlarsa, Türklerin bunu kişisel olarak almayacağını ümit ederim! (Spor Servisi)