Sezgin: Fair-play kazansın

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, bugünkü maçın fair-play içinde geçmesini dilediklerini söyledi. Sezgin, NTV televizyonuna canlı yayında yaptığı açıklamada...

İSTANBUL - Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, bugünkü maçın fair-play içinde geçmesini dilediklerini söyledi. Sezgin, NTV televizyonuna canlı yayında yaptığı açıklamada, Beşiktaş derbisinin ligdeki diğer karşılaşmalardan farkı olmadığını belirterek, şöyle dedi: "Sadece uzun süreli rekabete dayanan bir maç yapacağız. Fair-play duyguları içinde, fair-play'in üstün geldiği ve iyi oynayanın kazanmasını dilediğimiz bir maç olacak. İyi hazırlandık ve şu anda lideriz. Liderliğimizi korumak istiyoruz."
Galatasaray'ın seyircisiz oynama cezasının devam ediyor olmasına değinen Sezgin, böyle bir durumu kesinlikle arzu etmediklerini kaydederek, "Seyirci futbolun çok önemli bir halkası. Galatasaray seyircisi takımımız için çok önemli. Desteklerini hissetmek isterdik. Sezon başında verdiğimiz bir söz vardı. Şartlar ne olursa olsun onlarla yeniden buluşacağımız günde ligde ön sırada olmak istiyorduk. Umarım bunu başarırız. Biz onları çok özledik, onlar da takımımızı özledi. Buluşacağımız günü sabırsızlıkla bekliyoruz" ifadesini kullandı.
İftar başka ramazana kaldı
Adnan Sezgin, derbide kendilerinin favori olarak gösterilmesini doğru bulmadıklarını kaydederek, "Derbi maçların favorisi yoktur. Hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz" derken, sakatlıkları bulunan Sabri ile Okan'ın forma giyemeyeceklerini, Hasan Şaş'ın durumunun ise maç saatinde kesinlik kazanacağını dile getirdi. Sezgin, derbi maç öncesi Beşiktaş yönetimine bir iftar davetinde bulunduklarını, ancak Siyah-Beyazlıların başka bir programının bulunması nedeniyle bunun gerçekleşmediğini açıkladı. Başkan Özhan Canaydın'ın durumuna da değinen Adnan Sezgin, "Sayın başkanımıza acil şifalar diliyoruz.
Umarım kısa zamanda yine birlikte olacağız. Bize gelen bilgiler iyi durumda olduğu şeklinde" dedi.