Sharapova yarı finalde

Sharapova yarı finalde
Sharapova yarı finalde
Sezonun ikinci grand slam turnuvası Fransa Açık'ta tek kadınlarda 7 numaralı seribaşı Sharapova, dünya sıralamasının 35'incisi Muguruza'yı 2-1 yenerek yarı finale yükseldi.

ANKARA - Tek kadınlar çeyrek final maçında, 2012 yılı şampiyonu ve geçen yılın finalisti 7 numaralı seribaşı Maria Sharapova ile 3. turda Serena Williams'ı elemeyi başaran Garbine Muguruza karşılaştı.

Karşılaşmaya harika bir giriş yapan Muguruza, çok iyi servis karşıladığı setin ilk ve 3. oyununda servis kırıp servis oyunlarına da tutununca skoru 4-0'a getirdi. 5. oyunda Sharapova, setteki tek sayısını elde etse de (1-4) üst üste iki oyun alan İspanyol tenisçi, yarım saat sürmeyen ilk seti 6-1 kazandı.

İkinci sete servis karşılayarak başlayan Rus tenisçi, 3. oyunda maçtaki ilk servisini kırdı (2-1). Oyunun kontrolünü ele geçirmiş gibi gözüken Sharapova, 6. oyunda çift hata yaparak servisinin kırılmasına engel olamadı ve durum 3-3'e geldi. Bu noktadan sonra iki raket de çok sayıda basit hata yaptı ancak daha az hata yapan Saharapova, 11. oyunda servis kırdı ve 6-5 öne geçti. Set için servis attığı oyunu zorlanmasına rağmen alan eski dünya 1 numarası, maça denge getirdi (1-1).

Sharapova, ilk iki oyunu servis atan tenisçilerin kazandığı final setinin 3. oyununda servis kırarak 2-1 öne geçti. Sharapova'nın servis kullandığı 4. oyun maçın kaderini belirledi. Sharapova, Muguruza'nın birkaç defa servis kırma şansı yakaladığı oyunu alarak, bu seviyede maç tecrübesi olmayan rakibi karşısında psikolojik üstünlüğü de ele geçirdi (4-1). Sonraki iki oyunu zorlanmadan kazanan Rus tenisçi, seti 6-1, 2 saat 6 dakika süren maçı da 2-1 alarak yarı finalin yolunu tuttu. (AA)