Şiddet galip futbol tatil!

Şiddet galip futbol tatil!
Şiddet galip futbol tatil!
Trabzon-Fenerbahçe maçı tribünlerin sahaya attığı taş, meşale ve maytap nedeniyle hakem Bülent Yıldırım tarafından tatil edildi. TFF'nin maçı 3-0 hükmen Fenerbahçe lehine tescillemesi bekleniyor.

3 Temmuz sürecinden dolayı 2011-12 sezonundan bu yana maçları gergin bir atmosferde geçeten Trabzonspor ile Fenerbahçe ’nin dünkü buluşması yarıda kaldı. Hakem Bülent Yıldırım, ilk yarının uzatma dakikalarında Fenerbahçe 1-0 öndeyken tribün olayları kesilmeyince maçı tatil etti.
Maç öncesinden yükselen elektrik başlama vuruşuyla sahaya da derhal yansıttı. Maç sahaya atılan konfetilerin yanı sıra ‘kapı kolu(!) gibi ‘yabancı cisim’ler nedeniyle yaklaşık 5 dakika durdu.
Volkan’a kaldırım taşı atıldı

12’de gole ev sahibi yaklaştı. Yusuf sol çaprazdan ceza alanına girip şutunu çekti top Volkan’dan döndü. Kadlec, Henrique’nin tamamlamasına izin vermedi.
23’te Alper’in soldan kestiği topa Emenike gelişine mükemmel vurup Onur’u çaresiz bıraktı: 0-1. Üç dakika sonra Volkan, atılan bir kaldırım taşını hakeme gösterince maç 7 dakika durdu. Hakem Bülent Yıldırım yardımcılarını saha ortasında topladı. Oyuncularla konuşan Yıldırım, devam kararı aldı.
Hakem soyunma odasına gitti

Ancak tribünlerden zaman zaman sahaya cisimler atılmaya devam edildi.Nihayetinde ilk yarıya eklenen 10 dakikanın bitimine bir dakika kalmışken Volkan’ın koruduğu kaleye tribünlerden yoğun şekilde meşale atılınca hakem Yıldırım, yardımcılarını da alarak bu kez soyunma odasına gitti. Fenerbahçeli futbolcular da hakemin arkasında soyunma odasının yolunu tuttular. Bordo mavili futbolcuların bir kısmı sahada beklemeye devam ederken bir kısmı soyunma odasına girdiler. Talimatlara göre hakem soyunma odasına girdiğinde bir daha dönmüyor. Beklenildiği üzere Yıldırım sahaya çıkmadı ve maçı tatil ettiğini ilan etti. Bundan sonra maça dair kararı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) verecek.
TFF’nin 1-0 Fenerbahçe’nin üstünlüğüyle devam ederken çıkan saha olayları nedeniyle yarıda kalıp tatil edilen maç hakkında 3-0 sarı lacivertlilerin lehine karar vermesi bekleniyor.
Yine taraftarların neden olduğu saha olayları, çirkin ve kötü tezaharüt nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplini Kurulu’na sevk ’ne sevk edilmesi de beklenen Trabzonspor’a saha kapatma cezası da verilmesi gündemde.