'Sıfırdan gol atmak zordur'

Zorlu Diyarbakır deplasmanında alınan galibiyetinde golleriyle Galatasaray'a hayat veren Ümit Karan, Volkan ve Cihan, son dönemde Sarı-Kırmızılılar'ı sırtlayan isimler oldular.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Zorlu Diyarbakır deplasmanında alınan galibiyetinde golleriyle Galatasaray'a hayat veren Ümit Karan, Volkan ve Cihan, son dönemde Sarı-Kırmızılılar'ı sırtlayan isimler oldular. Şampiyonluk yarışında hocaları ve taraftarların beklentilerini boşa çıkarmayacaklarını söyleyen üç futbolcu ligi zirvede tamamlayacaklarını iddia ettiler.
Başarılı futbolu ve golleriyle gündeme oturan Ümit Karan, "Yalnız biz değil takım olarak iyiyiz. Herkes görevini yerine getiriyor, benim görevim de gol atmak. Önemli olan kimin gol attığı değil kazanılan üç puandır" diye konuştu. Volkan ise, "Attığım gol gerçekten güzeldi. Topu kaleciden kurtardıktan sonra kalenin boş olduğunu gördüm ve vurdum. Sıfırdan gol atmak zor, ama bir o kadar da zevkliymiş" yorumunu yaptı.
Galatasaray, Altay oynayacağı maçın hazırlarına ara vermeden başladı. Fatih Terim yönetiminde, gerçekleştirilen ve bir saat süren antrenmanda, Diyarbakırspor maçında 90 dakika oynayan futbolcular koşunun ardından çalışmayı bıraktılar. Diğer futbolcular ise yan sahada çift kale maç yaptılar. Maç bol gollü geçerken Vedat ile girdiği ikili mücadelede sağ ayak bileğine darbe alarak sakatlanan Mehmet Polat, idmanı yarıda bıraktı. Antrenmana Xavier ile sakatlığı süren Berkant katılmazken, Ergün ve Suat Kaya ise koşu yapmakla yetindi.