Şike davasında beraatlere itiraz!

Şike davasında beraatlere itiraz!
Şike davasında beraatlere itiraz!
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım başta olmak üzere spor dünyasından pek çok kişinin yargılandığı ve geride bıraktığımız hafta tüm sanıklar yönünden beraatla sonuçlanan şike davasının müdahil tarafı olan Trabzonspor Kulübü, mahkemeye kararı temyiz edeceklerini belirtir 'süre tutum dilekçesi' sundu.

Kamuoyunda 'şike davası' olarak bilinen davada, aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 36 sanık, “şike", “teşvik primi", “haksız çıkar sağlamak amacıyla örgüt kurup yönetmek" ve “örgüte üye olmak" suçlarından, geçtiğimiz 9 Ekim Cuma günü ayrı ayrı beraat etmişti.

Şike davasının savcısı Mehmet Berk konuştu

Şike davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği beraat kararının ardından Trabzonspor Kulübü avukatı Köksal Kızıltaş harekete geçti.

Avukat Köksal Kızıltaş, dün mahkemeye kararı temyiz edeceklerini belirtir 'süre tutum dilekçesi' sundu. Avukat Kızıltaş dilekçesinde, şike davasının gerekçeli kararın yazılmasının ardından detaylı temyiz dilekçesi sunacaklarını belirterek, Yargıtay'da yapılacak temyiz incelemesinin ise duruşmalı olarak yapılmasını talep etti.  Serpil KIRKESER (DHA)

UEFA'dan Fenerbahçe'ye mail!