'Şike davasında kenar süsü olduk'

'Şike davasında kenar süsü olduk'
'Şike davasında kenar süsü olduk'
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, geçtiğimiz hafta tüm sanıkların beraat ettiği şike davası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Şike davasının kendi üzerlerinde kalan bir şey olduğunu ve kenar süsü olarak olaya dahil edildiklerini vurgulayan Fikret Orman, "Şike bizim üstümüzde kalan bir şeydi, şimdi aklandık. Mahkeme, Beşiktaş 'ın suçsuz olduğuna ve kararın hukuksuz olduğuna hükmetti" dedi.

Serdal Adalı: Nihayet sona erdi

" FENERBAHÇE İLE SÜPER KUPA FİNALİNİ OYNAMAK BİR ZEVK OLUR"

2011 yılında oynanmayan ve yeniden gündeme gelen TFF Süper Kupa için yargı kararının kesinleşmesini bekleyeceklerini belirten Beşiktaş Başkanı, "Yargı kararını bekleyip ona göre hareket edeceğiz. Tabii ki oynamak isteriz. Hele Fenerbahçe ile oynamak bize zevk verir" ifadelerini kullandı.

"UEFA SADECE TAPELERE BAKARAK KARAR VERDİ"

UEFA'nın şike sürecinde verdiği cezalar ile Türk hukukunun verdiği kararların karşılaştırılmasının yanlış olduğunu ifade eden Orman, "UEFA ile devlet mahkemelerinin verdiği kararları birbirine karıştırmak lazım. Onların yargılaması farklı, hukuk mahkemelerinin yargılamaları farklı. UEFA hiçbir şeye bakmadan sadece tapeler üzerinden karar verdi. Sonuçta Türk mahkemeleri Beşiktaş'ın suçsuz ve daha önceki kararların haksız olduğunu belirtti. Kendimizden hiç bir zaman şüphemiz yoktu. Şike sürecinde de hep aynı şeyi söyledik. Bu karardan dolayı son derece mutluyuz" dedi.

"TAKIM İYİ OLUNCA HER MAÇ KOLAY"

Başkan Orman, 1-0'lık Çaykur Rizespor galibiyetini, "Takım iyi olunca zor maçlar da kolaylaşıyor. Takım kötü olunca kolay maçlar bile zora giriyor. Takım olarak iyi yoldayız. Dün de güzel bir galibiyet aldık. Yolumuza devam ediyoruz. Moskova'da da kazanmak istiyoruz. Daha önce de söylemiştik UEFA'da gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz" sözleriyle değerlendirdi.

"ÇATI İNŞAATI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR"

Vodafone Arena'nın çatısıyla ilgili çok fazla konuşmak istemediğini belirten Fİkret Orman, "Konuşunca başka yerlere çekiyorlar. O yüzden bitsin görelim. Çatı montajı çok zor bir süreç. Ancak sona gelinmek üzere. Yavaş yavaş yükseliyor. Bittiğinde hep beraber göreceğiz. Diğer statlardaki gibi tribünlere isim sponsorluklarına başladık. Deniz tarafındaki tribünün sponsoru Denizbank oldu. Bunun da lansmanının yakında yapacağız'' şeklinde konuştu. Ali Danaş (DHA)