Şike davasında yeniden yargılama günü

Şike davasında yeniden yargılama günü
Şike davasında yeniden yargılama günü
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yeniden yargılandığı davanın ilk duruşmasında savunmasını yaptı. Sarı-lacivertlilerin 1 numarası, beraatini talep etti.

Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın, futbolda şike davası kapsamında yeniden yargılanmasına başlandı. Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'nda görülen davada; Başkan Yıldırım ve Fenerbahçe yöneticisi İlhan Ekşioğlu’nun yanı sıra Olgun Peker, Abdullah Başak, Ahmet Çelebi, Selim Kımıl hakim karşısına çıktı. Fenerbahçe Başkanı, hüküm giymesine neden olan tapelerin delil vasfını yitirdiğini belirterek beraat istedi.

Yıldırım'ın sözlü savunması şöyle:
" Türkiye Cumhuriyeti'nin içinde bir başka devlet kurulursa bunun karşısında oluruz. Ben hastanedeyken, yatacağım yer belliydi. Adres Metris'ti. Bu bir planlanmış operasyondu. Emniyette fotoğrafımı çeken kişi 'Fenerbahçeliyim, bu fotoğraf bir yerde çıkmaz' dedi. Sonra fotoğraf Habertürk'te çıktı. O fotoğraf benim onurumdur. Beni Ergenekon'a bağlamaya çalıştılar. Bir vekil çıktı, Ergenekon'un kasası olduğumu söyledi. Bunu yapamayınca şike yasasını çıkardılar. O günkü medya beni suçlu ilân etti. Bu algıyı oluşturdular, şimdi günah çıkarıyorlar. 'Ne şikesi memleket elden gidiyor' dediğimde, ne kadar haklı olduğum ortaya çıktı. Oda Tv, Ergenekon, Balyoz, Casusuluk... Türkiye tüm bu davaların yükünden kurtulmalı. Beraat kararları verilmeli."

Öte yandan Trabzonspor'un avukatlarının yeniden görülen 'futbolda şike' davasında yaptığı "reddi hakim" talebi reddedildi.


  http://www.radikal.com.tr/127142912714291

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  radikalin gazeteciliğine inanamıyorum - hamzaakyol

  protokol gazeteciliği yapıyor diyeceğim, sinan çetin kim, ya da bilmem nerdeki din adamı kim ki sinan çetinin osmanlı ile ilgili sözlerini manşet yapıyor, arap din adamının da kardan adam yapmak dine aykırı sözünü manşet yapıyor. yok bu magazin gazeteciliği, radikal magazin gazeteciliği yapıyor diyeceğim, bu ekonomi ve siyasi haber ve yorumlar ne. aziz yıldırımın yargılandığı dava, hem türkiye hem de spor camiası açısından çok önemli. radikalde bunun önemini kavrayacak hiçkimse yok mu yoksa var da özellikle mi böyle yapılıyor. haberin verilişine bak! 1. bu dava türkiyede ençok merak edilen bir dava. sinan çetinin anlamsız laflarından çok daha fazla kişi tarafından takip ediliyor. 2. bu dava pekçok yeni gelişmeye gebe. bu dava sonucu, ergenekon, balyoz, oda tv davalarında da yer alan emniyet ve yargı mensupları açısından da önemli sonuçlar doğurabilir. eğer bu davada, önceki mahkemede usülsüzlük olduğu yolunda sonuç çıkarsa, bazı emniyet görevlileri ve yargı mensupları kumpastan yargılanabilir. 3. bu dava anlamsız laflar değil, fiili olarak çok önemli bir dava. aziz yıldırımın şikecek ceza alması ya da berat etmesinin ötesinde anlamı olan bir dava.